Facebook Hesabım Çalındı | Çalınan Hesabını Geri Alma İşlemi

Facebook Hesabım Çalındı | Çalınan Hesabını Geri Alma İşlemi

Bu yazımızda Facebook hesabım çalındı, çalınan hesabı nasıl geri alma işlemi yapabiliriz? gibi sorularınızı cevaplayacağız. Başımıza gelebilecek en kötü olaylardan birisi facebook hesabımızın çalınmasıdır. Facebook hesabınız çalındığı zaman çoğu zaman ne yapacağını bilmez kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Bu yazı dizimizde facebook hesabı çalınan birisinin yapması gerekenleri aşamalı olarak anlatacağız. Facebook hesabınız çalındığı zaman ne yapacağınızı bilirseniz facebook hesabınızı geri kurtarabilirsiniz. İlk etapta facebook hesabınızın çalınmaması için almanız gereken önlemlerden bahsedelim. Facebook hesap güvenliği için yapılması gerekenler şunlardır:

 1. Facebook şifrelerinizi uzun tutun. Şifreleriniz kolay tahmin edilebilen rakamlardan oluşmamalıdır. Şifrelerinizde özel karakterler, sayılar, harfler ve büyük harfler kullanın.
 2. Facebook hesabınızda eposta görünürlük durumunu kapatın. Sizinle arkadaş olmayan kişilerin epostanızı görmesini engelleyin.
 3. Facebook hesabınızın bağlı olduğu epostanızın şifresi güvenilir olsun. Şifreyi uzun tutun. Sadece rakam ve harflerden oluşmasın.
 4. Facebook hesabınıza mutlaka bir telefon numarası tanımlayın. Böylece facebook şifreniz değiştirilmek istenildiği zaman telefonunuza doğrulama kodu gönderilir. Bu koda onay vermeden şifre değiştirme işlemi yapılamaz. Şifre kıran programlar genelde sayılar üzerine kurulan şifreleri kırmaktadır. Bu yüzden şifre güvenliği için harf ve özel karakterler kullanın.

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Facebook hesabım çalındı ilk kontrol etmeniz gereken çalan kişi facebook hesabınızın bağlı olduğu eposta adresini değiştirip değiştirmediğini öğrenmek olacaktır. https://www.facebook.com/hacked  linkine tıklayıp açılan sayfanın altında yer alan hesabım bir başkasının eline geçti adlı mavi butona tıklayın. Facebook sizi tanımak için size bir takım sorular sorar. Eposta adresiniz, telefon numaranız, kullanıcı adınız, adınız ve soyadınızı sisteme girerek ara butonuna tıklayın. Karşınıza gelen sayfadan facebook hesabınız çalınmadan önce kullandığınız şifreyi girin. Eposta adresiniz değişmediyse şifrenizi sıfırlamak için sistemde kayıtlı olan eposta adresinizi kullanabilirsiniz. Bu durumda facebook eposta adresinize sıfırlama kodu gönderir. Facebook tarafından gönderilen kodu gerekli alana yazarak devam tuşuna basın. Hesabını güvene al sayfalarında bulunan devam butonuna basın. Son işlemde artık facebook hesabınız için kendinize yeni şifre belirlemeniz istenir. Şifre belirleme işleminden sonra sisteme yeni şifreniz ile giriş yaparak çalınan hesabınızı artık kendi hesabınız olarak kullanabilir çalan kişiden geri almış olursunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Gizli Profil Nasıl Görülür?

facebook hesabım çalındı

Facebook Hesap Çalma Programları

İnternet sitelerinin birçoğunda facebook şifre kırma ve hesap çalma programlarını görebilirsiniz. Bu programları indirmek için size link verilir. Bu linklere tıklamanız durumunda facebook hesabınız bir başkasının eline geçebilir. Facebook çalma diye bir program yoktur. Facebook çalma işlemi internette bulunan programlar ile yapılmaz. Bu programlar bilgisayarınıza virüs bulaştırmak şifrelerinizi kırmak için üretilmiştir. Bu programları indirmek için linke tıkladığınız zaman bilgisayarınıza virüs bulaşır. Verilerinizi kurtarmak için mecburen bilgisayarınıza format atmanız gerekir. Güvenmediğiniz sitelere facebook şifrenizi vermeyin. Birçok site facebook ile bağlantı kurmanız için sizden giriş bilgisi talep eder. Güvenmediğiniz sitelerde bu işlemi uygulamayın.

Facebook profilinizin takipçi sayısını gerçek ve aktif kullanıcılar ile yükselmek içine sizde facebook takipçi satın alabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
41 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Azat,
   E-posta çalınması durumunda hesap doğrulaması için farklı bir e-posta adresinden Facebook Destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Hesabınızı geri alabilmeniz için gerekli olan tüm detayları sizinle paylaşacaklardır.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Berat Bey,
   Hesabınızın çalınması durumunda kayıtlı e-posta adresinize yeni bir şifre isteyebilir ve hesap güvenliğini sağlayabilirsiniz.

 1. avatar
  Mesut Aktunç

  Bakın güzel kardeşim hesabıma giremiyorum çünkü en güvenli olan telefon numaram ı ekledim ve onun için e posta eklemedim ama şimdide kod alamıyorum. Lütfen bir kod gönderir misiniz

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Mesut Bey,
   Yaşamış olduğunuz sorundan dolayı üzgün olduğumu bilmenizi isterim. Facebook destek ekibi ile iletişime geçerek, bilgi alabilirsiniz.

 2. Facebook hesabım çalındı ve çalan kişi e postamı şifrelerimi ve telefon numaramı değiştirdi hesabıma erişim sağlayamıyorum hesabımı geri almak için lütfen yardım ediniz

   1. Kardeşim allah rızası icin yardımcı olun hesabıma giremiyorum lütfen yardımcı olun alan kişi kayıtlı meyilli değişmiş hiçbi şekilde alamıyorum facebook yardim edin lutfen

 3. Merhaba benim Facebook çalındı ve numara e postası değiştirildi ve sanırım dondurdu o kişi ne yapmam lazım

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Nagihan Hanım,
   Yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili yazımızdaki adımları uygulayabilirsiniz. Sorununuz devam eder ise Facebook destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

 4. avatar
  niğmet sertdemir

  benim feysim çalındı ismim niğmet sertdemir ama çalan kişi ismimi değişmiş ebru aytar yapmış cep tel no mu degismis kod onun ms gidiyor

 5. Iyi gubler hesabim çalınmış arti ismi değiştirilmiş ve bide eposta değiştirilmiş facebook giriş yerine geldimi yaziyom e postami diliyor buna bağlı bir hesab bulamadık lütfen yardımcı olun ne yapmaliyim

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Osman Bey,
   Instagram destek ekibine ulaşmanız durumunda hesabınızın size ait olup olmadığına dair kanıt niteliğinde görsel veya farklı bilgiler isteyeceklerdir. Doğrulamanızı başarılı bir şekilde yapar iseniz hesabınızı geri alma ihtimaliniz vardır.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba İbrahim Bey,
   Facebook destek ekibi ile iletişime geçerek hesabınızı geri açmanız konusunda size yardımcı olacaklardır.

 6. merhaba facebook ardesim çalındı ve eposta adresim degişmiş alamıyorum yeni face açtım arama yapıyorum yeni açtığım adres çıkıyor nasıl geri alabilirim

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Özcan Bey,
   Facebook destek ekibi ile iletişime geçerek hesabınızı geri almak için yapılması gereken adımlar hakkında bilgi vereceklerdir.

 7. Hesabım çalındı lütfen yardımcı olurmusunuz ☹️ alhah rızası icin netten pek anlamam uğraşıyorum olmuyor profil resmim oğlumla ben varım yüzümüzde maske ile. Fotonun ortasında iki kalp var profil ismi

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Ethem,
   Paylaşılan gönderileri silerek, hesabınıza bağlı olan uygulamaların paylaşım izinlerini kaldırmanız sorununuzu çözecektir.

 8. Hesabımı calipta başka bi e postaya almış nasil geri alırım bana kod gelmiyor ona direk gidiyor bana yardımcı olun

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, Instagram hesabınızı geri almak adına, destek merkezi ile iletişime geçmeli ve hesabınızın sizlere ait olduğunu ispatlamalısınız.

 9. Facebook hesabim calindi adam kendi e posta sini onaylamış kod ona gidiyor yardımcı olur sakız sevinirim

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, facebook destek merkezi ile iletişime geçiniz ve hesap kurtarma talebi oluşturunuz.

 10. Merhaba ben ünal ben facebook hesabıma giremiyorum sanırım benim hesabim çalınmış olma ihtimali düşünüyorum lütfen bana yardımcı olun 14 senelik hesabim hiç değişiklik yapasım yapak istemiyorum lütfen bana yardımcı olun arz ederim

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Ünal bey, Facebook destek merkezi üzerinden hesap kurtarma talebi oluşturmanız gerekmektedir. Hesap kurtarma formu doldurma esnasında sizlerden hesabınıza ait bilgiler ve doğrulamalar isteyecektir.