Facebook Hesabım Çalındı | Çalınan Hesabını Geri Alma İşlemi

Facebook Hesabım Çalındı | Çalınan Hesabını Geri Alma İşlemi

Bu yazımızda Facebook hesabım çalındı, çalınan hesabı nasıl geri alma işlemi yapabiliriz? gibi sorularınızı cevaplayacağız. Başımıza gelebilecek en kötü olaylardan birisi facebook hesabımızın çalınmasıdır. Facebook hesabınız çalındığı zaman çoğu zaman ne yapacağını bilmez kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Bu yazı dizimizde facebook hesabı çalınan birisinin yapması gerekenleri aşamalı olarak anlatacağız. Facebook hesabınız çalındığı zaman ne yapacağınızı bilirseniz facebook hesabınızı geri kurtarabilirsiniz. İlk etapta facebook hesabınızın çalınmaması için almanız gereken önlemlerden bahsedelim. Facebook hesap güvenliği için yapılması gerekenler şunlardır:

  1. Facebook şifrelerinizi uzun tutun. Şifreleriniz kolay tahmin edilebilen rakamlardan oluşmamalıdır. Şifrelerinizde özel karakterler, sayılar, harfler ve büyük harfler kullanın.
  2. Facebook hesabınızda eposta görünürlük durumunu kapatın. Sizinle arkadaş olmayan kişilerin epostanızı görmesini engelleyin.
  3. Facebook hesabınızın bağlı olduğu epostanızın şifresi güvenilir olsun. Şifreyi uzun tutun. Sadece rakam ve harflerden oluşmasın.
  4. Facebook hesabınıza mutlaka bir telefon numarası tanımlayın. Böylece facebook şifreniz değiştirilmek istenildiği zaman telefonunuza doğrulama kodu gönderilir. Bu koda onay vermeden şifre değiştirme işlemi yapılamaz. Şifre kıran programlar genelde sayılar üzerine kurulan şifreleri kırmaktadır. Bu yüzden şifre güvenliği için harf ve özel karakterler kullanın.

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Facebook hesabım çalındı ilk kontrol etmeniz gereken çalan kişi facebook hesabınızın bağlı olduğu eposta adresini değiştirip değiştirmediğini öğrenmek olacaktır. https://www.facebook.com/hacked  linkine tıklayıp açılan sayfanın altında yer alan hesabım bir başkasının eline geçti adlı mavi butona tıklayın. Facebook sizi tanımak için size bir takım sorular sorar. Eposta adresiniz, telefon numaranız, kullanıcı adınız, adınız ve soyadınızı sisteme girerek ara butonuna tıklayın. Karşınıza gelen sayfadan facebook hesabınız çalınmadan önce kullandığınız şifreyi girin. Eposta adresiniz değişmediyse şifrenizi sıfırlamak için sistemde kayıtlı olan eposta adresinizi kullanabilirsiniz. Bu durumda facebook eposta adresinize sıfırlama kodu gönderir. Facebook tarafından gönderilen kodu gerekli alana yazarak devam tuşuna basın. Hesabını güvene al sayfalarında bulunan devam butonuna basın. Son işlemde artık facebook hesabınız için kendinize yeni şifre belirlemeniz istenir. Şifre belirleme işleminden sonra sisteme yeni şifreniz ile giriş yaparak çalınan hesabınızı artık kendi hesabınız olarak kullanabilir çalan kişiden geri almış olursunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Profilime Kim Baktı? (Detaylı Anlatım)

facebook hesabım çalındı

Facebook Hesap Çalma Programları

İnternet sitelerinin birçoğunda facebook şifre kırma ve hesap çalma programlarını görebilirsiniz. Bu programları indirmek için size link verilir. Bu linklere tıklamanız durumunda facebook hesabınız bir başkasının eline geçebilir. Facebook çalma diye bir program yoktur. Facebook çalma işlemi internette bulunan programlar ile yapılmaz. Bu programlar bilgisayarınıza virüs bulaştırmak şifrelerinizi kırmak için üretilmiştir. Bu programları indirmek için linke tıkladığınız zaman bilgisayarınıza virüs bulaşır. Verilerinizi kurtarmak için mecburen bilgisayarınıza format atmanız gerekir. Güvenmediğiniz sitelere facebook şifrenizi vermeyin. Birçok site facebook ile bağlantı kurmanız için sizden giriş bilgisi talep eder. Güvenmediğiniz sitelerde bu işlemi uygulamayın.

Facebook profilinizin takipçi sayısını gerçek ve aktif kullanıcılar ile yükselmek içine sizde facebook takipçi satın alabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir