Instagram Aramalarında Görülmemek Mümkün mü?

Instagram Aramalarında Görülmemek Mümkün mü?

Günümüz farklı işlerle ilgilenerek geçiyor ve kimi zamanda akıllı telefon ya da bilgisayarlarımız aracığıyla internet bağlantısı üzerinden sosyal medya uygulamalarına giriş yapabiliyoruz. Son zamanların popüler uygulamaları arasında yer alan instagramda birçok özelliğiyle kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumdadır. Instagram aramalarında görülmemek bu yazımızın konusunu oluşturmaktadır.

Instagram Aramalarında Görülmemek Mümkün mü?

instagram aramalarda görünmüyorum

Instagramda paylaşım yaparken hashtag kullanılmaktadır ki bu sayede kullanıcı farklı kişilerin fotoğrafı görmesini sağlamaktadır. Uygulamanın bir diğer özelliği arama yaparak herhangi bir kişi veya kuruluşun sayfasına ulaşılabilmesidir. Bazı instagram sayfaları herkese açık iken kimisi gizlilik özelliği kullanılarak kapatılmaktadır. Instagram uygulamasında kişiler hesaplarını açık veya gizli olarak kullanabilmektedir. Bunu da Ayarlar bölümünden Gizlilik ve Güvenlik kısmında bulunan Hesap Gizliliği> Gizli Hesap şıkkını seçerek yapabilmektedir. Ayrıca Instagram aramalarında görülmemek bazı kullanıcıların tercih ettiği bir durum olabilmektedir.

Instagram Aramalarında Görülmemek

Instagram aramalarında görülmemek için yapılabilecekler şu şekilde sıralanabilir; bireyler Instagram aramalarında görülmemek isteyebilir. Instagram hesabınızı isim ve soy isminizle kullanıyorsanız profili düzenle başlığından soyadınızı silebilirsiniz. Bu sizin isim soy isim aranmanız durumunda instagramda bulunmanızı önleyecektir. Unutulmaması gereken bir hususta kullanıcı adınızı bilen kişiler sizi arama yaparak bulabilirler.

Instagram Kullanıcı Hesabı Engelleme

Instagramda profilin gizliliğini aktif ederek yalnızca istediğiniz kişilerden gelen takip isteklerini kabul edebilirsiniz. Böylelikle takip isteğini reddettiğiniz hesaplar sizin fotoğraflarınızı göremeyecektir. Instagram’ın oluşturduğu seçeneklerden bir diğeri kullanıcı hesabı engellemedir ki bu sayede engellenen kullanıcı sizi arama sonuçlarında göremez, fotoğraflarınızı beğenemez. Instagram internet ortamına katıldığı günden itibaren kişilerin tercih ettiği ve istedikleri fotoğraf ya da videoları yazı ekleyerek paylaşmalarına olanak sağlamakta, ayrıca yeni özellikleri aktifleştirerek sunmaktadır. İlk etapta fotoğraf paylaşım sitesi olarak tanınan instagram daha sonraki aşamalarda yeni niteliklerle buluşturulmuştur. Hikaye bölümü bunlardan bir tanesidir. Kişilerin istedikleri bir fotoğraf veya videoyu üzerine yazı ve emoji ekleyerek paylaşabilmesine olanak tanıyan hikaye kısmı kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Instagram aramalarında görülmemek mümkün mü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Her gün yaptığımız paylaşımları kaçırmamak için bloğumuzu takipte kalın. Instagram takipçi ve beğeni alımlarınızda da bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir