Instagram Bildirimlerini Telefon Ekranından Nasıl Görebilirim?

Instagram Bildirimlerini Telefon Ekranından Nasıl Görebilirim?

App Store (iOS) veya Google Play Store (Android) aracılığıyla Instagram uygulaması indirildikten sonra hesap açmayı isteyenler öncelikle E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol’a dokunmalıdır. İkinci adım e-posta adresi ya da cep telefonu numarasını girmek (onay kodu gerektirmektedir) ve ileri’ye tıklamaktır. E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydolurken bir kullanıcı adı ve şifre oluşturulmakta, ardından Bitti’ye dokunarak işlem tamamlanmaktadır. Söylemek istediğimiz bir diğer detayda Instagram hesabını e-posta adresi ile açıyorsanız sizin erişebildiğiniz bir e-posta adresi seçebilirsiniz. Şayet Instagram’dan çıkış yaptıktan sonra şifrenizi unutursanız tekrar giriş yapabilmek için e-posta hesabınıza erişmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda sizler ile birlikte Instagram bildirimleri konusundan bahsedeceğiz.

Popüler Uygulamalar Arasında Yer Alan Instagram

Sosyal medya denilince akıllara gelen uygulamalar Instagram, Facebook ve Twitter olmak üzere sıralanmaktadır. Fotoğraf ve videoları takipçileriyle paylaşmak isteyen kişiler bu uygulamalarda oluşturdukları hesaplarını kullanmaktadır. Hem Instagram hem de Facebook ve Twitter gelen güncellemeler ile yeni özelliklerle buluşmakta ve kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Instagram’da bireylerin tercih ettiği özelliklerden bir tanesi hikayeler bölümüdür. Normal bir instagram gönderisinden farklı olarak Hikayeler kısmında paylaşılan bir fotoğraf ya da video 24 saat sonra kaybolmaktadır. Bu yazımızda popüler uygulamalardan biri olan Instagram bildirimleri konusundan bahsetmek istedik. Umarız beğenirsiniz.

instagram bildirim ayarları

Instagram’dan Gelen Anında İlet Bildirimleri

Instagram uygulamasında bireylerin cihazına bazı durumlarda bildirim gelmektedir ki bunun nedenlerinden bir tanesi paylaşılan bir fotoğraf ya da videoya gelen beğeni ve yorumlar olmaktadır. Diğer neden ise birinin yorumda sizden bahsetmesi şeklindedir. Instagram bildirimleri için hesap ayarları bölümünden düzenlemeler yapılabilmektedir.

Instagram Bildirimleri Açma/ Kapama

Instagram üzerinden paylaşılan bir fotoğrafa beğeni gelmekte ve yorum yapılabilmektedir. Instagram’da yer alan gönderilere gelen beğeniler ile birlikte yorumlar içinde kişi cihazında bildirim görmektedir. Instagram bildirimleri konusunda kullanıcılara sunulan seçenekler arasında Ayarlar > Anında İlet Bildirimleri > Beğenmeler kısmında kapalı- takip ettiğim kişilerden- herkesten şeklinde şıklar bulunmakta ve kullanıcılar istediğini tercih etmektedir. Yorum bildirimi de yine bireylerin cihazına gelmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Instagram’da Birden Fazla Hesap Ekleme ve Bildirimler

Instagram kullanıcıları istedikleri takdirde birden fazla instagram hesabını ekleyerek aralarında geçiş yapabilmektedir. Başka bir hesaba geçmek istendiğinde çıkış yapılması gerekiyordu ama bu durum artık değişti ve kişiler bir hesaptan diğerine kolaylıkla geçmektedir. Peki, birden fazla hesap nasıl eklenir? Sizde eğer bu şekilde farklı hesapları eklemek istiyorsanız öncelikle profilin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta şeklindeki iPhone veya Android simgesine dokunun. Ardından en alta indiğinizde Hesap Ekle seçeneğini göreceksiniz. Eklemek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresini girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Hesaplar arası geçiş yapmak içinse profilde ekranın üst kısmında bulunan kullanıcı adına dokunmanız, sonrada geçiş yapmak istediğiniz hesabı seçmeniz yeterli olacaktır. En fazla 5 adet hesabın eklenebildiğini de ayrıca belirtelim. Hesaplarınızı eklediniz ve sıra bildirimler kısmına geldi. Şayet birden fazla hesap eklenmişse Instagram bildirimleri o an açık olan hesaptan gelecektir.

Instagram Gönderileri İçin Yorumlar Nasıl Açılır/ Kapatılır?

Instagram üzerinden yapılan paylaşımlarda kullanıcılar isterse gönderiye yorum yapılmasını kapatabilmektedir. Bunun için yapılması gereken gönderinin sağ üst kısmındaki simgeye dokunmak ve yorum yapmayı kapat seçeneğine tıklamaktır. Bu şekilde bir seçim yapıldığında o anda gönderide yer alan yorumlarda gizlenmektedir. Ayarlar yeniden yorum yapmaya açık hale getirildiğinde ise yorumlar geri gelmekte ve insanlar paylaşımın altına tekrar yorum bırakabilmektedir.

Instagram Bildirimleri ve Hikayeyi İzleyen Kişilerin Görüntülenmesi

Instagram kullanıcısı iseniz açtığınız hesapta paylaştığınız bir gönderiye beğeni, yorum gelecektir. Beğeniler uygulamanın alt bölümünde yer alan kalp simgesine tıklandığında açılan ekranda görüntülenmekte ve kimlerin beğendiği anlaşılmaktadır. Aynı şekilde Instagram hikayeler kısmında paylaşılmış olan bir fotoğraf veya videoyu kimlerin gördüğünü anlayabilirsiniz. Bunun için hikayeyi açtığınızda ekranı yukarı kaydırabilir ya da fotoğrafın sol altındaki hikayeyi gören hesapların olduğu yere tıklayabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Açma/ Kapama

Bilindiği gibi Instagram uygulamasında canlı yayın yapma özelliği yer almaktadır. Sizde eğer canlı videoları izlemeyi seviyorsanız ve takip ettiğiniz kişiler canlı yayın yaptığında Instagram bildirimleri almak istiyorsanız buna yönelik ayarları düzenleyebilirsiniz. Instagram hesabınıza girip, Ayarlar bölümünü açıp, ekranın altına indikten sonra Anında İlet Bildirimleri başlığına tıklayabilir, daha sonra burada bulunan Canlı Videolar kısmındaki Açık/ Kapalı seçeneklerinden birini tercih edebilir, Instagram bildirimleri ayarını yapabilirsiniz.

İlk Gönderiler ve Hikayeler Bildirimi

Instagram kullanıcılarına sunulan özelliklerden biri kişilerin paylaştığı ilk gönderi veya hikaye için gelecek bildirimlerin açılması/ kapatılmasıdır. Bunun için yapmanız gerekenler Ayarlar > Anında İlet Bildirimleri > İlk Gönderiler ve Hikayeler kısmına gelerek buradaki Kapalı- Takip Ettiğim Kişilerden- Herkesten şıklarından birini seçmek şeklindedir. Dilerseniz bildirimleri kapatabilir, isterseniz diğer seçeneklerden birini işaretleyebilirsiniz.

Instagram Anında İlet Bildirim Ayarları

Instagram bildirimleri kapsamında kullanıcılar için farklı alternatifler oluşturulmuştur. Fotoğraf ve yorum bildirimlerinin haricinde yorum beğenmeleri, etiketlendiğin fotoğraflardaki beğenmeler ve yorumlar olmak üzere çeşitli bildirim seçenekleri mevcuttur. Bunların bazılarını kapatmak/ açmak isterseniz Instagram hesabınızdaki Ayarlar > Anında İlet Bildirimleri bölümünden seçiminizi yapabilirsiniz. Anında İlet Bildirimleri içerisinde kabul edilen takip istekleri, hatırlatmalar şeklinde başlıklarda bulunmaktadır. Bildirimler kategorisinde E-posta ve SMS Bildirimleri olarak bir başlıkta mevcuttur. Instagram fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra muhtelif kavramları da içerisinde barındırmaktadır ki bunlar arasında Instagram bildirimleri de vardır. Gerek yorum gerekse beğeni ve canlı video bildirimleri için kişiler tercihleri doğrultusunda seçim yapabilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram bildirimlerini telefon ekranından nasıl görebileceğiniz konusunda hazırladığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında yaşadığınız problemleri bize iletebilir ve çözüm önerilerimizden faydalanabilirsiniz. Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir