Instagram DM Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

| Temmuz 08, 2018 | Genel

Instagram tarafından kullanıcılarına sağlanan DM özelliği çok büyük kolaylıklar sağlamasına karşın bazen kullanıcılar tarafından kapatılmak isteniyor. Instagram DM kapatma ve açma işlemi yaparak insanlar mesaj almak istemiyor. Fakat bunu tam olarak nasıl yapabileceğini bilmeyen kişiler var.

Instagram DM Kapatma ve Açma Hakkında

Instagram kullanıcıları, isterlerse birbirleriyle özelden etkileşime geçebilir. Birçok sosyal medya uygulamasında olan bu özellik Instagram’da da vardır. DM olarak adlandırılan bu özelliği bazı kullanıcılar devre dışı bırakarak diğer kullanıcılardan mesaj almak istemeyebilir. Bunun için kullanılacak farklı yollar vardır.

Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da özel mesajları kapatmak için kullanıcıların tercih edeceği farklı yollar vardır. Fakat bu özelliği tamamen devre dışı bırakmak gibi bir durum söz konusu değildir. Kullanıcıların bu özelliği kapatmak için kullanacağı yollardan bir tanesi engellemedir. Bu yöntemde sadece bir kişiye DM kapatılmış olur. Bu yöntemi uygulamak için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • DM alınmak istenmeyen kişinin profiline gelerek sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonuna basılmalıdır.
  • Bu ikona basıldığında birçok seçenek çıkacaktır. Bunlar arasından “engelle” seçeneği tercih edildiğinde o kişiden DM alınmaz.
  • Böylece söz konusu kişi için DM kapatılmış olur.

Sessize Alma Yöntemi

Instagram DM kapatma için kullanılacak bir başka yöntem ise sessize almadır ki bu yöntemde DM tamamen kapatılmaz. Sadece gelen DM’ler için bildirim alınmaz. Bu da tam olarak beklentileri karşılamasa da farklı bir yol olarak dikkat çeker.

Kullanıcıların DM’leri sessize alabilmesi için Instagram içerisinde ayarlar bölümüne geçiş yapması ve buradan bildirimlere gelmesi gerekir. Bu bölümden de DM’ler için gelen bildirimler kapatılabilir. Böylece diğer kullanıcıların yollamış oldukları özel mesajlar için herhangi bir bildirim alınmayacaktır. Bu da bir anlamda kapatma işlemi yerine geçer.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Ayşe Özyılmazel Anneler Günü Paylaşımıyla Beğeni Topladı

Instagram DM kapatma ve açma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın.

Instagram DM kapatma ve açma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram DM Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +