Instagram DM Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

Instagram tarafından kullanıcılarına sağlanan DM özelliği çok büyük kolaylıklar sağlamasına karşın bazen kullanıcılar tarafından kapatılmak isteniyor. Instagram DM kapatma ve açma işlemi yaparak insanlar mesaj almak istemiyor. Fakat bunu tam olarak nasıl yapabileceğini bilmeyen kişiler var.

Instagram DM Kapatma ve Açma Hakkında

Instagram kullanıcıları, isterlerse birbirleriyle özelden etkileşime geçebilir. Birçok sosyal medya uygulamasında olan bu özellik Instagram’da da vardır. DM olarak adlandırılan bu özelliği bazı kullanıcılar devre dışı bırakarak diğer kullanıcılardan mesaj almak istemeyebilir. Bunun için kullanılacak farklı yollar vardır.

Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da özel mesajları kapatmak için kullanıcıların tercih edeceği farklı yollar vardır. Fakat bu özelliği tamamen devre dışı bırakmak gibi bir durum söz konusu değildir. Kullanıcıların bu özelliği kapatmak için kullanacağı yollardan bir tanesi engellemedir. Bu yöntemde sadece bir kişiye DM kapatılmış olur. Bu yöntemi uygulamak için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • DM alınmak istenmeyen kişinin profiline gelerek sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonuna basılmalıdır.
  • Bu ikona basıldığında birçok seçenek çıkacaktır. Bunlar arasından “engelle” seçeneği tercih edildiğinde o kişiden DM alınmaz.
  • Böylece söz konusu kişi için DM kapatılmış olur.

Sessize Alma Yöntemi

Instagram DM kapatma için kullanılacak bir başka yöntem ise sessize almadır ki bu yöntemde DM tamamen kapatılmaz. Sadece gelen DM’ler için bildirim alınmaz. Bu da tam olarak beklentileri karşılamasa da farklı bir yol olarak dikkat çeker.

Kullanıcıların DM’leri sessize alabilmesi için Instagram içerisinde ayarlar bölümüne geçiş yapması ve buradan bildirimlere gelmesi gerekir. Bu bölümden de DM’ler için gelen bildirimler kapatılabilir. Böylece diğer kullanıcıların yollamış oldukları özel mesajlar için herhangi bir bildirim alınmayacaktır. Bu da bir anlamda kapatma işlemi yerine geçer.

Instagram DM kapatma ve açma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Medipol Başakşehir Instagram Hesabından Taraftara Müjdeyi Verdi

Instagram DM kapatma ve açma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram’da takipçileriniz tarafından rahatsız edilmek istememek en doğal hakkınızdır. Bunun için de Instagram DM kapatma işlemini uygulamalısınız. Bu yazımızı okuduktan sonra takipçileriniz tarafından rahatsız edilmeyecek ve özel mesaj almayacaksınız.

Instagram Direkt Mesaj

Instagram kullanıcıların doğrudan ya da dolaylı yollarla etkileşime geçebildiği bir sosyal medya platformudur. Birçok kullanıcı direkt mesaj bölümünü iletişimde kullanmakta ve arkadaşlarıyla bu kısımdan irtibata geçebilmektedir. Fakat bazı durumlarda kullanıcılar rahatsız edilebilmekte ve DM’lerini kapatmak isteyebilmektedirler. Direkt mesaj bölümünün kapatılması rahatsız edilmeyi büyük ölçüde önlemektedir. Bu şekilde tanıdığınız ya da tanımadığınız hiç kimse sizinle irtibata geçemez.

Instagram DM Kapatma İşlemi

Takipçileriniz tarafından çok fazla mesaj alıyorsanız ya da rahatsız ediliyorsanız bu mesajların gelmesini istemeyebilirsiniz. Bunun içinde Instagram DM kapatma işlemi uygulamanız gerekir. Burada anlatacağımız işlemlerden sonra direkt mesaj bölümünü tamamen kapatabilecek ve rahatsız edici mesajlardan kurtulabileceksiniz. Şimdi yapmanız gerekenleri adım adım işleyelim.

Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram direkt mesaj bölümünü kapatmak için öncelikle Instagram uygulamasın giriş yapmalı ve profilinizi açmalısınız. Ardından ayarlar kısmını açarak “Anında ilet bildirimi ayarları” kısmına ulaşmalısınız. Bu alanda yer alan “Instagram Direct” kısmını kapalı hale getirdiğinizde size gelen mesajların bildirimlerini almayacaksınız. Bu işlem aslında size gelen mesajların yalnızca ulaşmasını engeller. Siz DM bölümüne göz atarsanız yazılan mesajları görebilirsiniz. Buradaki asıl hedef rahatsız edilmenizi önlemektir. Müsait olduğunuzu düşündüğünüzde mesajlarınıza göz atabilir ya da asla bakmadan hiç mesaj almamış gibi Instagram’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Instagram DM Gelişmeleri

Instagram yeni yayınladığı DM özelliği sayesinde daha hızlı ve etkin mesajlaşmayı hedeflemektedir. Facebook’ta olduğu gibi Messenger özelliğini yayınlayan Instagram bu sayede direkt mesaj bölümünü daha fazla kullandırmayı ve kullanıcılarını memnun etmeyi hedeflemektedir.

Instagram DM kapatma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram DM Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote[s]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +