Instagram Giden Mesaj Silinebilir mi?

Instagram Giden Mesaj Silinebilir mi?

Instagram Giden Mesaj

Ciddi derecede kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medyanın en çok instagram giden mesajı silmekullanılan uygulamalarından birisi konumunda olan Instagram her geçen gün kendisini geliştirmeye ve yenilikler getirmeye devam etmektedir. Aynı şekilde Instagram uygulamasında yaşanan bu yeniliklerin yanında bazı sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Instagram kullanıcıları diğer Instagram kullanıcılarıyla birlikte direkt mesaj özelliği sayesinde mesajlaşabilme imkanına sahiptirler. Bu mesajlaşmanın, yazışmanın sağlanabilmesi için illa Instagram kullanıcılarının birbirlerini takip ediyor olmalarına gerek yoktur. Arkadaşı olmadığınız bir kişinin Instagram hesabıyla da direkt mesaj sayesinde iletişime geçebilmeniz mümkündür. Ancak Instagram kullanıcıları diğer Instagram kullanıcılarıyla bu iletişimleri sırasında bazı problemleri olabilmektedir. Bu problemlerden birisi Instagram giden mesajlar silinebilip silinemeyeceğidir. Mesela kişisel Instagram hesabınızdan başka bir Instagram kullanıcısına attığınız mesajı yanlışlıkla atmış olabilirsiniz ya da bu attığınız mesajı görmemesini isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Instagram’da giden mesaj silinebilme yöntemlerinde nasıl çözüm uygulayacağınızdan bahsedeceğiz.

Instagram Giden Mesaj Silebilme Yöntemi

Instagram’ın çok kullanışlı olarak kullanılan yeniliklerinden birisi direkt mesaj sistemidir. Bu sistem sayesinde Instagram kullanıcıları birbirleriyle birlikte iletişim sağlayabilmektedirler. Instagram mesaj gönderme sayesinde Instagram kullanıcıları birbirleriyle tanışabilir, ticari olarak kullanılan sayfalar için merak edilen sorular sorulabilir ve bunun gibi daha birçok amaç altında Instagram mesaj gönderme sistemi kullanılabilmektedir. Instagram kullanıcıları bu mesaj gönderme sistemiyle birlikte başka bir Instagram kullanıcısına göndermiş oldukları mesajları silmek istemektedirler. Instagram giden mesajları silme yöntemi olarak şu yöntemi uygulayabiliriz.

Instagram giden mesajları silebilme yöntemi olarak;

1) Instagram uygulamasını kullandığınız cihazınızdan açınız ve açtığınız uygulamadan kullandığınız Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapınız.

2) Giriş yapmış olduğunuz Instagram hesabınızın ana sayfasından mesajlaşma kısmına giriş yapınız.

3) Mesaj gönderdiğiniz kişi ile olan konuşma sayfasını açınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

4) Göndermiş olduğunuz fakat geri silmek istediğiniz bu iletinin üstüne parmağınızla basılı tutunuz.

5) Bu ileti üzerine basılı tuttuktan sonra ekranınıza bu iletiyi, mesajı silebilmeniz için bir seçenek çıkacak. “Mesaj gönderimini iptal et” seçeneğine tıklayarak bu gönderilen mesajı silebilmeniz mümkündür.

Bu yöntem sayesinde Instagram giden mesajların silinebilmesi mümkündür. Ancak bilinmesi gereken bir husus vardır. Bu husus, Instagram hesabınızdan başka bir Instagram hesabınıza göndermiş olduğunuz bu mesaj, gönderdiğininiz Instagram kullanıcısının cihazında bildirimlerin açık olması dahilinde bu mesajınız bildirim olarak kullanıcının bildirimler kısmına gelmektedir. Sizin bu Instagram giden mesaj silme yöntemini kullanarak sildiğiniz mesajı karşı taraf bildirimlerden görebilmektedir. Ancak mesajın tümünü göremeyebilir.

Instagram Direkt Mesaj

Instagram kullanıcılarının birçok amaçla kullanmakta oldukları Instagram direkt mesaj sistemi kullanıcılar tarafından çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Instagram giden mesaj silme yönteminin Instagram kullanıcıları tarafından kullanılmasının amaçlarından birisi de, yanlış olarak gönderilmiş herhangi bir iletinin düzeltilmek amacıyla silinmesidir. Instagram kullanıcısı bir diğer Instagram kullanıcısıyla direkt mesaj yoluyla iletişim halindeyken göndermiş olduğu iletinin yanlış olduğunu ya da eksik olduğunu düşünebilir ve bu Instagram giden mesaj silme yöntemi ile bu iletiyi silebilir ve tekrar doğru olduğunu düşündüğü iletiyi girerek karşı tarafa gönderebilir.  Ancak kullanılan bu amaçlar doğrultusunda Instagram kullanıcıları mesajları bazı aksaklıklardan dolayı Instagram giden mesaj silinmesi yoluna başvurmak zorunda kalmaktadırlar. Bu yöntem sayesinde göndermiş olduğunuz bu mesajların karşı tarafın direkt mesaj bölümünden silinmesini sağlayabilme şansına sahipsinizdir. Instagram giden mesaj silme yöntemi olarak başka uygulanabilecek bir yöntem yoktur. Instagram giden mesaj silme yöntemi olarak size kolaylık sağlayabilecek herhangi bir uygulama ya da program oluşturulmamıştır.

Instagram Direkt Mesaj Sorunu

Instagram’da özel mesaj gönderme konusunda sorun yaşıyorsanız öncelikle uygulamanın son sürümünün kullanıp kullanmadığını kontrol etmelisiniz. Instagram güncellenmediğinde bazı özelliklerin kullanılmasında sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle akla ilk gelen çözüm güncelleme yapmak olacaktır. Sorun düzelmezse Instagram silebilir ve tekrar yükleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram giden mesaj silinebilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram giden mesaj silinebilir mi konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Silinebilmesi gerçekten iyi olmuş. Keşke öteki uygulamalarda da gönderilerimizi daha sonra silebilsek. Başımızdan bu türden birçok mağduriyet geçti.