Instagram Hesap Dondurma Sorunu

Instagram Hesap Dondurma Sorunu

Instagrama gelenen yeni güncellemenin en çok şikâyet edilen konusu yani Instagram hesap dondurma alanından. Daha önceleri kullanıcılar Instagram kullanımına ara vermek istediklerinde ya da hesaplarını çaldırma durumlarıyla karşı karşıya kaldıkları zaman tek çareleri hesaplarını silmek oluyordu. Hatta uzun süre kullanılmayan hesaplar Instagram tarafından algılanıp pasif hesap olarak adlandırılıp yine siliniyordu. Bu durumdan oldukça şikâyetçi olan kullanıcılar ise en azından Instagram dondurma özelliğinin olması yönünde birçok mesaj gönderiyordu. Instagram’da sonunda bu isteğe karşılık verdi ve hesap dondurma özelliğini aktif etti.

Aktif edilen Instagram hesap dondurma özelliği ise bazı eksiklikler ve hatalarla beraber geldi. Bu yönde kullanıcıların hatasız veya sorunsuz bir şekilde hesaplarının dondurması ya da dondurulan hesaplarını açması için yeni bazı destek yönergeleri yayınlandı. Yayınlanan yönergelere göre Instagram’ın hesap dondurma işlemi için Web sürümünü kullanmak gerekiyor. Web sürümü profil ayarlarından hesap dondurulabiliyor. Bu aşamadan sonra kullanıcıların yeniden hesabı açarken sorunla karşılaşmamaları için yapmaları gerekenler var. İlk dikkat edilmesi gereken nokta uygulamanın kendi sürümünden açılması. Yani web üzerinden değil de telefon ile giriş yapmanız. Ancak bu şekilde hesabınızı açabiliyorsunuz. Hesap aktif olduktan sonra tekrar web sürüme de geçiş yapabiliyorsunuz. Bunun dışında her hangi bir bilgiye ihtiyacınız yok sadece şifre ve kullanıcı adıyla giriş yapmanız yeterli.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/yabanci-bot

Instagram ilk çıktığı yıllarda diğer sosyal medya uygulamalarına göre birçok eksiği vardı. Bu nedenle Twtter, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarının çok daha gerisinde gösterilen Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra ise büyük bir çıkış yakaladı. Elde ettiği çıkışla beraber çok daha fazla kullanılmaya başlanan Instagram uygulaması yakaladığı bu çıkış syesinde kısa süre içerisinde birçok uygulamayı da geri de bırakmaya başlamıştı. Instagram’ın geride bıraktığı uygulamalardan birisi de Twitter olmuş ve söz konusu uygulama ile Instagram arasındaki fark bir hayli açılmıştı. Tüm bunlarla beraber büyük oranda yükseliş elde eden Instagram yavaş yavaş yayınladığı güncellemelerle beraber kullanıcılara da yeni özellikler sunmaya başladı. Instagram tarafından kullanıcılara sunulan yeni güncellemeler arasında en çok dikkati çekenlerden birisi de Instagram hesap dondurma özelliği oldu. Uzunca bir süredir hesap dondurma ayrıcalığını kullanıcılara sunmayan Instagram, bu süre boyunca ancak uygulamadan ayrılmak isteyen kullanıcılara hesap kapatma imkanı sunuyordu. Şimdi ise kullanıma ara verme imkanı sunan Instagram, hesap dondurma özelliğiyle de büyük oranda beğeni topladı. Tabi bununla beraber hesap dondurma sisteminin de hatasız bir sistem olmadığını ve kimi zaman kullanıcılara sorunlar çıkardığını da söylemek gerekiyor. Peki, bu sorunlar neler bakalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Resimlerin Bulunmaması

Bu noktada kullanıcıların en sık karşılaştıkları sorun hesabı dondurmadan önce hesapta yer alan fotoğrafların kaybolması. Siz hesabınız dondurduğunuz an aslında o döneme kadar yapılmış olan tüm paylaşımlarınız da olduğu gibi yedekleniyor. Resimleriniz olduğu gibi korunduğu için aslında hesabınızı geri açtığınızda tüm bu resimlerin yeniden hesabınızda yer alması gerekiyor. Fakat gerek sunucularda yaşanan sorunlar gerekse de dondurma işleminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bazı durumlarda da paylaşım sorunları yaşanabiliyor. Bu tip sorunlar yaşandığı zaman ise genelde hesabınızda kaybolan fotoğraflar 1 ile 5 gün içerisinde yeniden paylaşımlarda yer alamaya başlıyor. Fakat bu süre dışında fotoğraflar geri gelmezse eğer yapılan paylaşımların kalıcı olarak kaybolma ihtimali olduğunu da belirtelim. Bu sorunu yaşama olasılığınızı en aza indirmek içinse mutlaka hesabınızı dondururken işlemlerde kademe kademe ilerlemeli ve dondurma işlemi sırasında bağlantı sorunları yaşamamalısınız.

Instagram Hesap Dondurma
Instagram Hesap Dondurma sorunları

Dondurulan Hesabın Yeniden Dondurulamaması

Karşılaşılan bir diğer sorun ise hesap dondurma işleminden sonra hesabın açılıp yeniden dondurulması. Aslında bu konuda Instagram size her hangi bir sınırlama koymuyor. Fakat Instagram’ın size bir sınır koymaması anında yeniden hesabınızı dondurabileceğiniz anlamına da gelmiyor. Bu şekilde yeniden hesabınızı dondurmak istediğinizde hata ile karşılaşıyorsunuz. Bu hatayı çözebilmek için de kullanıcıların mutlaka bir sonraki dondurma işlemi için birkaç gün beklemesi gerekiyor.

Instagram Hesap Dondurma işlemi
Instagram Hesap Dondurma

Dondurulan Hesabın Açılmaması

Bir diğer sorunda dondurduğunuz hesabı geri açamama sorunu. Aslında bu sorunda kullanıcıların hatasından kaynaklanıyor. Zira genelde hesabın dondurulmasının ardından aynı gün içerisinde hesap açılmak istendiğinde bu sorun ile karşı karşıya kalınıyor. Hemen belirtelim Instagram hesabınızı dondurduğunuz anda bir süre yeniden hesabınızı açma talebinde bulunmamanızı istiyor ki bu süre 1-2 gün arasında değişiyor. Bu süre geçmeden hesabınızı geri açamıyorsunuz. Yani dondurulan hesabı aynı gün içinde ya da birkaç saat içerisinde yeniden açmak istemeniz durumunda hata alıyorsunuz.

Instagram’ı artık dev bir insan ordusu kullanıyor diyebiliriz. Instagram hesap dondurma bir süredir gündemde lakin açılan hesap sayısı kadarda kapatılan hesap bulunuyor. 300 milyon kişilik kullanıcı sayısı ile dev bir kitleye hitap eden Instagram’ın hal böyle olunca işi de oldukça zor görünüyor. Zira 300 milyon kullanıcıya hizmet sağlamak bu hizmetin karşılığında uygulamayı sürekli güncel tutarak var olan ilgiyi kaybetmemek gibi birçok yerine getirmesinin zorunlu olduğu faktörlerin olduğunu söylemek gerekiyor. Sürekli çalışan Instagram yetkilileri de hemen her konuda bu şekilde kullanıcıya en rahat kullanımı sunmaya çalışıyor. Bu bağlamda kullanım kolaylığı sağlamak için ufak ama işlevsel noktalarında bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Bu işlevsel noktalar sadece kullanıcıların uygulamayı rahat kullanması yönünde de değil.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Bunun dışında uygulamadan çıkmak isteyen ve artık Instagram kullanımını sonlandırmak isteyen kullanıcılara da hizmet verilmesi amaçlanıyor. Zira bu konuda da en çok merak edilen Instagram’ı dondurup donduramadığımız. Şuan için ne yazık ki böyle bir işlem bulunmuyor. Yani eğer ki Instagram hesabınıza bir süre ara vermek istiyorsanız böyle bir imkânınız yok. Bunun yanında eğer ki hesabınızı dondurmak istiyorsanız da size sunulan tek seçenek hesabınızı kapatmak olacaktır. Ancak bu şekilde kullanıma son vermeniz mümkün. Ama bu durumda da tüm resimlerinizin ve verilerinizin silineceğini de unutmamak lazım. Yani hesabınızı kapatmanız durumunda yeniden Instagram kullanmanız için sıfırdan bir hesap açmanız gerekiyor. Bu noktada merak edilen ise Instagram’ın bu tarz bir adım atmayacağı. Yani hesap dondurma özelliğinin gelip gelmeyeceği. Bu konuda açıklama yapmaktan kaçınan Instagram’ın ise şuan için dondurma özelliği getirmeye niyeti yok gibi. İlerleyen zamanlarda gelir mi bilinmez ama şuan hesap dondurma gündem de değil.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir