Instagram Hikayeleri İçin Link Verme – Resimli Anlatım

Instagram Hikayeleri İçin Link Verme – Resimli Anlatım

Sosyal medya devi Facebook şirketinin bir başka sosyal medya uygulaması olan Instagram son zamanlarda hikaye özelliği ile birlikte oldukça öne çıkmayı başardı. Ancak hala bu özellikle ilgili bilinmeyen noktalar mevcut. Örneğin çoğu kullanıcı hala Instagram hikayelere nasıl link verileceğini bilmiyor. Instagram hikayelere link ekleme detaylarına birlikte bakalım.

Sosyal medya kullanıcılarının en çok sevdiği uygulamaların başında Instagram geliyor. Bu uygulama bazı insanlar için öylesine önemli ki, bu kişiler Instagram hesaplarını daha popüler bir hale getirebilmek için birçok yeniliği adım adım takip ederek anında kendi hesapları için uyguluyorlar. Ancak bir grup sosyal medya kullanıcısı da var ki hiçbir gelişmeden haberleri yok.

İşte bu gelişmeleri her zaman geriden takip eden kullanıcılar başta Instagram olmak üzere birçok sosyal medya mecrasında yapılan yeniliklere ayak uydurmakta zorluk çekiyor. Genellikle internette de bu şekilde aramalar yapan sosyal medya kullanıcıları istediklere bilgilere ulaşmakta da zorluk çekebiliyor.

Resimli Anlatım İle Instagram Hikayelere Nasıl Link Verilir ?

Resimli anlatımlar çoğu kullanıcı için çok daha açıklayıcı ve eğitici olduğu için biz de resimli anlatım yolunu tercih edeceğiz. Öncelikle bilmeniz gereken bir kaç önemli bilgiden bahsedelim.

Instagram hikayelere link ekleme için ilk bilmeniz gereken konu, hesabınızın Instagram işletme hesabı olması gerektiğidir. Bu işlem çok kolay ve pratik bir yolla yapılabiliyor. Instagram hesabınızın ayarlar bölümüne girdiğinizde orada hesabınızı, işletme hesabı yapabilmek için gerekli yönlendirmeleri göreceksiniz.

İşletme hesabı açarken unutmamanız gereken en önemli nokta Facebook hesabınız üzerinden aynı amaçlı bir Facebook sayfasına da sahip olmanız gerektiğidir.

instagram-hikayeler-nasil-link-eklenir

İlk adımı geçtiyseniz ikinci adım çok daha kolay bir şekilde halledilebilecek demektir. İkinci adımda bilmeniz gereken en önemli konu hikayesinden link paylaşacağınız Instagram hesabında en az 10.000 takipçinizin olması gerektiğidir. On bin takipçi rakamına yakın değilseniz ve hikayelerde link paylaşmak için çok fazla zamanınız yoksa bizimle iletişime geçerek hikayenizde link yayınlayabileceğiniz kadar Instagram takipçisi satın alabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Zaten 10.000 takipçi sayısını hesabınızda bulunduruyorsanız üçüncü önemli adıma geçebiliriz demektir. Üçüncü adımda Instagarm hesabınızın onaylanmış olması gerekmektedir. Instagram hesabınızı onaylı hale getirmek için yapmanız gereken şahsi cep telefonunuza ve Instagram hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine gelen onaylama kodunu doğru bir şekilde yanıtlamak olacaktır. Çift faktörlü telefon doğrulama işlemini de yaptıktan sonra artık istediğiniz Instagram hikayesi içinde istediğiniz linki paylaşabilirsiniz demektir.

Instagram Hikayelere Link Ekleme Resimli Anlatım

Yandaki resimde de gördüğünüz gibi gerekli ayarları yaparsanız eğer Instagram hikayelerinize link ekleyebilirsiniz. Önce Instagram uygulamanızı açın, ardından da bir hikaye fotoğrafı çekin. Fotoğrafı çektikten sonra hikayenin üst bölümünde bir zincir sembolü göreceksiniz bu zincir sembolüne dokunun.

instagram-hikayeler-nasil-link-eklenir

Bu zincir sembolüne dokunduğunuzda karşınıza bir URL ekleme alanı çıkacak. URL ekleme alanında bulunan boş yere, hikayenizde linkini paylaşmak istediğiniz internet bağlantısını yapıştırarak işleminizi başarı ile sonlandırabilirsiniz.

Şimdi paylaştığınız hikayelerinizde diğer Instagram kullanıcıları ve takipçileriniz hikayenizin içerisindeyken yukarı kaydırma işlemi yaparak, sizin belirttiğiniz internet sitesini ziyaret edebilirler.

Bu uygulama son yıllarda oldukça popüler olan Instagram üzerinden ürün ve hizmet satışı konusunda, kullanıcılara oldukça fazla yardımcı olmaktadır. Ancak hikayelerinde link paylaşmak isteyen kullanıcıların en çok sorun yaşadığı konu maalesef 10.000 takipçiyi bulamama sorunudur.

Bu konuda eğer aceleniz yoksa yaklaşık bir yıl içerisinde bu on bin kullanıcı sayısını bulabilirsiniz. Bir yıl çok uzun bir süre diyorsanız bizim ile iletişime geçerek istediğiniz sayıda takipçi satın alabilirsiniz. Takipçi satın almadan beklemek istiyorsanız bu konuda da profesyonel sosyal medya danışmanlık hizmeti almak için ana sayfada bulunan iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hikayelerinize Link Vererek Site Ziyaretlerinizi Arttırın!

İnstagram’a Sürekli yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Instagram hikayelere link ekleme özelliği de yeni gelen özelliklerin başında yer alıyor. Tüm kullanıcılarda aktif olmasa da , Yavaş yavas kullanıcılara açılan bir özellik olan hikayelere link verme özelliği instagramda mevcut. Daha önce sadece biografi kısmında link eklenebiliyordu. İnstagram bu özellik ile web siteleri ve instagram arasındaki etkileşimi arttırmayı hedeflemiş görünüyor. Daha çok kişişel kullanıcıların değilde İnstagramı işletme, ticari ve Sanatçı olarak kullananların işine yarıyor link verme. Kendi E-Ticaret sitelerine , Kişisel web Site ve bloglarına yada şarkılarına insanları yönlendirmek için kullanıyorlar bu özelliği. Kısaca hikayeye nasıl link verilir resimli olarak anlatalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

1. Hikaye Ekleye Basalım

instagram link

2.Yukarıdaki Bağlantı Simgesine Tıklıyoruz.

instagram link verme

3. Link ekleme alanına Gidilecek Sitenin linkini Ekliyoruz ve Bitti Diyoruz

instagram story link4.Eğer İş Ortağınızı eklemek istiosanız?

instagram hikayeleri açma

İş Ortağını Etiketle Nedir?

İş ortağını Hikayeye veya Sponsorlu gönderilerinize eklemek ne işe yarar? Bu etiketleme yöntemi ortak çalıştığınız bir kurum, işletme varsa onunda ortak çalışmalardaki gönderilerinizin yada hikayenizin istatistiklerini çalıştığınız iş ortağı ile paylaşmanız anlamına gelir. Karşı taraf da sizin gördüğünüz tüm gönderi istatistiklerini inceler görür ve yapıcağı satış ve pazarlama planlamasında gerekli değişiklikleri yapabilir. İnstagram bu tarz değişiklikler ile instagramı tam bir işletme aracına çevirmeye çalışmaktadır. İşletmeler ile alakalı sponsorlu reklamın nasıl çok kişiye ulaşırsınız en ince ayrıntıları ve taktikleri nedir ? ilerdeki yazılarımızda ayrıntıları ile yazacağız. Takipde kalın.

Instagram’ın son yıllarda en çok ses getiren güncellemesi resimlerin hikayesi güncellemesi oldu. Resimlerin hikayesi güncellemesinin bu kadar konuşulmasının nedeni ise aslında söz konusu güncellemenin tanıdık bir sistem olması. Zira resimlerin hikayesi özelliği aslında bir diğer sosyal medya uygulaması olan Snapchat tarafından kullanılan bir sistemdi. Hatta Snapchat uygulamasını öne çıkaran özelliğinde resimlerin hikayesi özelliği olduğunu söylemek gerekir. İlk etapta Instagram için rakip sosyal medya uygulamasından esinlenerek böyle bir güncelleme yayınlanması Instagram’ın eleştirilmesine neden olsa da şimdilerde en çok kullanılan özellikte resimlerin hikayesi özelliği.

Genel olarak akıllı telefonlar üzerinde kullanılan Instagram uygulaması aracılığıyla kullanımını yaptığımız resimlerin hikayesi özelliği ile yapılan paylaşımların ise bir süresi var. Bu şekilde yapılan paylaşımlar 24 saat sonrasında Instagram hesabınızdan kaldırılıyor. Haliyle paylaşımların kısa bir süre için hesapta durması kullanıcıların sadece akıllı telefonlarından değil bilgisayarlarından da hikayeler özelliğini görüntülemek istemesine neden olmakta. Peki, hikayeler paylaşımları bilgisayardan nasıl görüntülenebilir? Bakalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Hafta Sonu İçin; En İyi Hacker Filmleri

Resimlerin Hikayesi Paylaşımlarına Bilgisayardan Bakma

  • Resimlerin hikayesi paylaşımlarını bilgisayar üzerinden görüntülemek için mutlaka Instagram web sürümünden yararlanmak gerekiyordu. Fakat web sürümünün yeterli özelliklere sahip olmaması nedeniyle kullanıcıların bu işlem için mutlaka ekstra uygulamalardan yararlanmaları gerekiyordu.

  • Fakat Instagram’ın son yayınlandığı uygulaması sayesinde bu gibi bir sorun kalmadı. Bilgisayarınızdan da resimlerin hikayesi paylaşımlarınızı görüntülemek için yapmanız gereken işlemler artık oldukça basit. Bunun için öncelikle yeni Instagram Windows uygulaması indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı yükleyip ardından doğrudan uygulamaya giriş yapmanız yeterli olacaktır. Artık bu uygulama sayesinde bilgisayarlardan da doğrudan Instagram kullanımını gerçekleştirebiliyorsunuz.

Instagram denilince ilk olarak hikâyeler özelliği geliyor ve kullanıcılar bu özelliği her yerde kullanabilmeyi istiyor. Bu yazımızda Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme konusunu inceleyerek sizlerin her yerde Instagram hikâyelerine ulaşabilmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Hikâyelerini Bilgisayardan İzleme

Son zamanlarda birçok kullanıcı Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleyemediklerinden ve sorun yaşadıklarından şikâyet etmekteydiler. Öncelikle belirtmek gerekirse birçok bilgisayarda kullanılamamasının asıl nedeni bir hata değil, teknik olarak Instagram’ın bu özelliği bilgisayarlara sunmamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme için eklentilere başvurulması gerekiyor. Eklentiyi yüklemek için de Google Chrome tarayıcısına girmeli ve Chrome IG Story uzantısını yüklemelisiniz. Ardından bu eklentinin kurulumunu yapabilir ve hikâyeleri bilgisayarınızdan da izleyebilirsiniz. Fakat Instagram hesabınızı ve tarayıcınız kapatıp açarak eklentiyi aktif hale getirmeyi unutmayın.

instagram hikayeleri pcden izleme

Instagram Hikâyeleri Eklentisiz İzleme

Instagram hikâyelerini bilgisayarınızdan herhangi bir eklenti kurmadan izleyebilmeniz için Windows 10 işletim sistemini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu işletim sistemini kullanan kullanıcılar herhangi bir işlem yapmadan Instagram’ın bu özelliğini rahatlıkla kullanabilirler.

Instagram Hikâyeleri Engellenebilir mi?

Instagram’da hikâyeler özelliği kullanıma açıldığından beri oldukça popüler bir hale geldi ve herkes tarafından beğeniyle kullanılmaya başladı. Bildiğiniz üzere yüklenen hikâyeler 24 saat boyunca izlenebiliyor ve günlük durumlardan haberdar olmanızı sağlıyor. Instagram ana sayfasının üst kısmında bulunan hikâyelerden herhangi birine tıklayarak hikâyeleri sırayla izlemeye de başlayabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanırken hikâyelerinizi izlemesini istemediğiniz kişiler olabilir ve bunların hikâyelerinizi izlemesini de engelleyebilirsiniz. Bunun için bu hikâyelerinizi izlemesini istemediğiniz kişinin profiline girmeli ve sağ üst köşede bulunan (…) üç nokta işaretine tıklamalısınız. Buradan hikâyeni gizle seçeneğine dokunduğunuzda bu kişi sizin hikâyelerinizi göremez. Fakat unutmayın ki hikâyelerinizi yalnızca bu hesap için gizlemiş oluyorsunuz, başka bir hesabı varsa ya da ortak arkadaşlarınız vasıtasıyla hikâyenizden yine de haberdar olabilir.

Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Bilgisayar Ekran Kartı Modeli ve Özellikleri Nasıl Öğrenilir?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. avatar
    Burak Kulaksız

    Hikayelere link verme olayı instagramın önemini reklam ve pazarlama alanında baya arttırdı diye düşünüyorum.