Instagram Hikayeleri İçin Type Özelliği Duyuruldu

Instagram Hikayeleri İçin Type Özelliği Duyuruldu

Instagram Type Özelliği Yeni Olarak  Neler Getiriyor ?

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram son olarak yayınladığı güncelleme ile yeni bir özelliği daha kullanıcılarının hizmetine sundu. Yeni özelliğin adı Instagram type, bu özellik sayesinde kullanıcılar artık hikaye gönderilerine daha fazla yazı yazabilecek.

Instagram’ın bir dünya markası olduğunu artık bilmeyen yok. Bu konuda daha önce yazdığımız ve yayınladığımız oldukça verimli yazılarımıza blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bugün siz Instagram kullanıcılarına yeni özellik olan Type‘ı tanıtacağız.

Facebook’un satın aldığı Instagram özgür bir şekilde kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook her ne kadar Instagram’a çokça müdahale etse de Instagram geliştiricileri istedikleri yenilikleri kullanıcıların kullanımına sunabiliyor.

instagram-type

Instagram’ın Hızına Yetişilmiyor

Geçtiğimiz yıl oldukça tepki çeken bir son dakika güncellemesiyle Instagram ve Facebook kullanıcılarından oldukça sert tepkiler almıştı. Bu tepkilerin nedeni olan Instagram hikayelerinin, Facebook ve Whatsapp’la ortak olarak paylaşılabilmesini sağlayan güncellemeydi. Bu güncellemeyi gereksiz bulan milyonlaca Instagram kullanıcısı tepkilerini diğer sosyal medya mecralarından dile getirdi ancak bu özellik tabi ki geri çekilmeyecek.

Daha sonra yıl başından bir hafta sonra Facebook aldığı bir kararla Instagram direk mesajlar için son görülme özelliğini tanıttı. Bu özellik Facebook’un daha önce Whatsapp uygulamasında ve kendi uygulamasında kullandığı bir özellikti. Bu özelliğin kullanımı sadece Instagram direk mesajlar üzerinden olduğu ve istenildiğinde kapatılabildiği için çok fazla tepki çekmedi. Hatta bazı kullanıcılar son görülme özelliğini beğendiklerini bile sosyal medya üzerinden belirtti.

Instagram Type Tam Olarak Nedir ?

instagram-type

Instagram type tam olarak, hikayelerde çalışan bir özelliktir. Özellik hikayelerde çektiğiniz fotoğraf ve videolarınızın üzerine daha fazla karakterle ve daha fazla yazı tipiyle yazı yazmanıza imkan veriyor. Yani kullanıcılar istedikleri yazı tipini kullanarak istedikleri kadar yazı karakterini tek bir hikaye gönderisinde paylaşabilecekler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Özellikle birlikte neon, bold ve daktilo yazı tipleri kullanıcıların kullanıma sunuldu. Bu özellikleri kullanarak daha yaratıcı ve göze hoş gelen yazılar kaleme alabileceksiniz. Bütün Instagram kullanıcıları için geçerli olan bu özellik kısa bir süredir test aşamasındaydı. Nihayet geçtiğimiz gün yayınlandı ve Instagram tarafından kısa bir hikaye ile kullanıcılara özelliğin ne işe yaradığı açıklandı.

İsterseniz fotoğraf ve video ile isterseniz de bütün ekranı kaplayacak şekilde yazı yazarak hikayeniz üzerinden takipçilerinizle paylaşabileceksiniz. İlk bakıştı çok önemli bir özellik olarak görünmese de ilerleyen günlerde bu yazı tiplerini kullanarak harika gönderilere imza atacak Instagram kullanıcılarını görebiliriz.

Bir Sonraki Güncelleme Ekran Görüntüsü Bildirimleri Hakkında Olabilir

instagram-type

Instagram daha önce ki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi bir ekran görüntüsü bildirimi özelliğini kullanıcılarına tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak özellik hala test aşamasında ve tam olarak ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Ekran görüntüsü bildirimi özelliğini bilmeyenler için açıklayalım.

Bu özellik Instagram üzerinden başka kullanıcıların ekran görüntüsünü aldığınızda aktif hale geliyor. Görüntüsünü aldığınız kişiye bir bildirim ile kullanıcı adınız söyleniyor ve karşı taraf uyarılıyor. Böylece habersiz olarak Instagram fotoğraflarının kopyalanmasının önüne geçilmek amaçlanıyor. Artık eğer rastgele kullanıcıların hikaye ve profil gönderilerinin ekran görüntüsünü almak isterseniz iki kere düşünmeniz gerekecek.

Yeni yılın henüz başındayken bu kadar fazla güncelleme gelmesi bu yılın Instagram için çok önemli olacağını gösteriyor. Ayrıca bu güncellemeler, kullanıcıların daha fazla değişiklikle karşılaşacağının da habercisi gibi görünüyor.

Instagram’da milyonlarca kullanıcı fenomen olmak istiyor ancak hepsi fenomen olmanın gerektirdiği takipçi sayısına sahip değil. Instagram takipçilerinin milyonlarca takipçiyle binlerce liralık gelirler elde ettiği artık bilinen bir gerçek eğer sen de onlardan biri olmak istiyorsan takipçi satın alabilirsin.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir