Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Instagram tarafından kısa bir süre önce tanıtılan müzik ekleme, son güncelleme ile birlikte kullanılabilir duruma gelmiştir. Instagram hikayelerine müzik ekleme işlemi yapmak isteyen kullanıcılar, gerekli olan adımları izlediğinde bunu çok kısa bir süre içerisinde yapabilirler.

Instagram Hakkındainstagram müzik

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla hayatımıza giren uygulamalardan bir tanesi olan Instagram, zaman içinde çok büyük bir gelişim sağlamayı başarmıştır. İlk zamanlarda sadece resim ve video paylaşımının yapılabildiği uygulamada, şuanda çok farklı işlemleri yapmak mümkündür. Bu durum, insanların uygulamaya olan ilgilerini arttırmakta ve bu da kullanıcı sayısının sürekli olarak artmasını sağlamaktadır.

Instagram’ın gelişmesinde izlediği strateji çok önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle diğer uygulamaların beğenilen özelliklerinin kopyalanması, uygulamanın hızlı bir şekilde gelişmesine neden olmuştur. Bu şekilde kopyalanan özelliklerden bir tanesi de hikaye özelliğidir. Yakın zamanda bu özelliği etkin olarak kullanan kişi sayısının 400 milyon barajını aştığı duyuruldu. Bu da söz konusu stratejinin ne kadar isabetli olduğunu göstermesi açısından son derece önemlidir.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Özelliği Nedir?

Instagram’ın en önemli bölümlerinden bir tanesi olan hikaye özelliğinin çok fazla kullanılması, buraya yapılan yeniliklerin sayısını olumlu olarak etkilemektedir. Son gelen özellik de bunun en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Instagram hikayelerine müzik ekleme işlemi, adından anlaşılan işlemdir.

Hikayelerin arkasında müzik çalacak olması, farklı seçeneklerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu da kullanıcıların en fazla istediği hususlardan bir tanesidir. Eklenecek olan müzikler sistem üzerinde kayıtlıdır ve bunların sayısı şimdilik 1000’den fazladır. Kısa bir süre sonra söz konusu rakamın çok daha fazla olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yakın bir zaman önce duyurulan ve dünyadaki bazı ülkelere daha önce gelen bu özelliğin kullanımı son derece basittir. Bunun için kullanıcıların aşağıda belirtilen adımları izlemesi yeterlidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

 • Instagram uygulamasına giriş yapıldıktan sonra kullanıcıların direkt olarak hikaye bölümüne geçiş yapması gerekiyor.
 • Kullanıcılar yeni ekleyecekleri hikayelerine müzik ekleyebilecekleri gibi mevcut kullandıkları hikayeye de bunu yapabilirler. Böylece yeniden çekim yapılmasına gerek olmamaktadır.
 • Hikaye bölümünde iken kullanıcıların etiket eklemesi gerekir ki bunu yapmak için üst bölümde bulunan butonlardan üzerinde gülümseme olana basmaları yeterli olacaktır.
 • Etiketleme bölümünde çok sayıda seçenek vardır, kullanıcıların üzerinde müzik simgesi olan seçeneği tercih etmesi gerekiyor.
 • Bu aşamadan sonra ise 1000’den fazla şarkı içerisinde istenilen tercih edilebilir. Böylece işlem tamamlanmış olur.

Yukarıda yer alan adımlar basit bir şekilde müzik eklemeye yaramaktadır. Kullanıcıların burada bilmesi gereken önemli bir husus vardır o da bu işlemden sonra etiketlemenin yapılacağıdır. Tercih edilen şarkının adı ve kime ait olduğu ekranda etiket olarak yer alacaktır. İnsanlar bunun yerini belirleyebilirler.

Instagram Müzik Ekleme Seçeneği Görünmüyor

Instagram hikayelerine müzik ekleme özelliği kısa bir süre önce gelmiş olmasına rağmen kullanıcılardan çok yoğun ilgi görmüştür. Söz konusu özelliği kullanan kişi sayısı sürekli artarken bazı kullanıcılar ise bu özelliğin olmadığını ve müzik eklemesi yapamadıklarından yakınmaya başlamışlardır. Söz konusu durumun farklı sebepleri olabilir.

Yukarıda bahsedilen sorunun en önemli nedeni kullanıcıların uygulamayı güncellememiş olmalarıdır. Yeni gelen özelliğin kullanılabilmesi için güncelleme işleminin yapılması zorunludur. Bu işlemi yapmayan kişilerin telefonların ayarlar bölümünde yer alan uygulama güncelleme bölümüne ya da Google Play Store ve App Store’a giriş yaparak Instagram’ın güncellemesi gerekiyor. Eğer burada güncelleme görünmüyor ise bunun nedenlerinden bir tanesi henüz güncellemenin gelmemiş olmasıdır ki bu durumda beklemekten başka çare yoktur.

Eğer kullanıcılar diğer arkadaşlarına güncellemenin geldiğini kesin olarak biliyor ise uygulamayı telefonlarından tamamen kaldırarak yeniden yüklemelidir. Son dönemde güncelleme konusunda farklı sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunları aşmanın en etkili yolu budur. Söz konusu işlem yapıldıktan sonra kullanıcılar, müzik ekleme özelliğinin aktif olduğunu göreceklerdir. İlgili bölümler kullanılarak müzikli paylaşımlar yapılabilir.

Müzik Ekleme Özelliği Hakkında

Bu özellik, insanların farklı deneyimler yaşamasına neden olmaktadır. Özellikle 1000’den fazla şarkının bulunması, kişilerin istediği türden şarkıları kolaylıkla bulmasına neden olmaktadır. Buradan yapılacak doğru tercihler, insanların paylaşımlarının çok daha güzel olmasına neden olacaktır. Özellikle komik resimlerin arkasına eklenecek anlamlı şarkılar, güzel şakaların yapılmasını sağlayacaktır.

Instagram hikayelerine müzik ekleme nedir, nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram gerçek takipçi satın alma ve Instagram gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerine müzik ekleme nedir, nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Instagram Music Etiketleri özelliği ülkemizde henüz aktif değil yapılacak güncelleme ile bu özellik herkes için kullanılabilir olacaktır.

 1. avatar
  Turhan ÇETİN

  Instagram Hikayelerine müzik ekleme bence geliştirilecek gibi geliyor. Tik tok gibi artık birçok eğlenceyi yine bu uygulama üzerinden yapacağız

 2. avatar
  Mustafa KASAP

  Müzik sisteminde ne zaman güncelleme yapılır? Uzun zamandır hep aynı müzikler duruyor.

 3. avatar
  Furkan DİŞLİ

  Yüklenecek müzik için ilk önce telefona indirim yapıyormu. Sonrasında yapılan paylaşıma ekleme yapılma işlemini tamamlayamadım. Direk müzikli atacağım bir uygulama yok mu acaba

 4. İnstagram hesabım güncel bundan eminim hatta telefonuma başka hesaplar ekleyince o hesaplarda instagram müzik eklentisi çıkıyor ama benim hesabımda çıkmıyor uygulamayı en 10 defa silip baştan yükledim belkide ama hala instagram müzik eklentisi bulunmuyor acaba başka bir çözüm yolu varmıdır?

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, Instagram müzik özelliği yeni geldiği için her hesaba aynı anda tanımlanmayabilir. Bu nedenle bir süre beklemenizi ve uygulama güncellemelerini takip etmenizi öneririz.