Instagram Organik Takipçi Nasıl Arttırılır?

Instagram Organik Takipçi Nasıl Arttırılır?

Kısa sürede büyük ilgi gören Instagram, çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Arkadaşlar arasında iletişim için, tanınmış kişi yolunda ilerlemek için ve ticari amaçla ürün satışları, tanıtımları yapmak için kullanılıyor. Her kullanıcının derdi olan organik takipçi sayısını yükseltmek bir sorun oluyor. Çeşitli yollara başvuruyor, hileler ve satın alımlar yapıyor. Ancak büyük çoğunluğu kullanılmayan hesap olduğu için işinizi görmüyor. Çünkü 10.000 takipçi satın aldığınızı varsayarsak, bir paylaşım attığınızda 100 beğeniyi geçmiyor buda hesabın yeni takipçiler tarafından tercih edilmemesi anlamına geliyor. Üstelik her geçen gün sayısı düşmeye başlıyor. Bu yazımızda sizlere organik takipçi nasıl arttırılır anlatacağız.

Instagram Organik Takipçi Nedir?instagram takipçi kasma

Instagram takipçisi kazanmak amacıyla arama motorlarında aradığınız zaman göreceğiniz ilk sıfat organik takipçi olacaktır. Organik takipçi sizi takip eden kitleye denir. Ancak bu kitlenin sizin gönderilerinizi beğeniyor, yorum yapıyor veya kaydediyor olması gereklidir. Paylaşımlarınız ile herhangi bir temasta veya görüntüleme de bulunan takipçi organik oluyor. Yukarıda verdiğimiz örneğe göre kıyaslarsak 10.000 takipçinizin paylaştığınız bir gönderiye 9.000+ görüntüleme, en az 1,500 ve üzeri beğeni ve içeriğe oranla yorum sayısının fazlaca olması sizin takipçilerinizin organik olduğu göstergesidir. Yani kısacası sizinle temas içinde olan takipçiye organik takipçi denir. Peki, organik takipçi nasıl kazanabilirsiniz yöntemlerini inceleyelim.

Instagram Organik Takipçi Nasıl Arttırılır?

Birçok yöntem bulunduğu için çeşitli başlıklar altında inceleyeceğiz.

 1. İçerikler Çok Önemli

Öncelikle hangi konuda ilerleyeceğinize karar verip o yoldan sapmamanız gerekiyor. Tanınmış kişi olmak istediğinizde fotoğraflarınızı bir profesyonel kamera ile veya kamerası çok iyi olan bir telefon ile çekmelisiniz. Gerekiyorsa efekt kullanımını eksik etmeyin. Bilgi, komik veya teknoloji gibi kavramlarda paylaşımlar yapacaksanız. Paylaşmak istediğiniz yazı içerikli veya görsel içerikli paylaşımlarda gerekli grafik ayarlarını yapmalısınız. İçerik kötü olduktan sonra ne yapsanız fayda etmez. Bunlar için birçok uygulama bulunduğu gibi Instagram, gönderilere efekt ekleme, çıkartma ekleme gibi özellikler sunuyor. Bu sayede organik takipçi kazanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

 1. Paylaşım Düzeni Ve Sıklığı

İçerikleri ayarladınız belirli bir tasarımda ilerlemeniz daha faydalı olacaktır. Profilinize girildiğinde karmaşık bir görüntü kullanıcıyı kaçıracaktır. Aynı zamanda paylaşım zamanlarınızı düzene koyduğunuzda da organik takipçi kazanabilirsiniz. Böyle devam ederseniz her gün o saatlerde sırf sizin gönderinize bakmak için Instagram’ı açacak kitleye sahip olabilirsiniz. Verdiğiniz zamanda paylaşamayacak durumda olduğunuz zaman önceden tespit edip gönderinizi hazırlayın. O vakitte yine paylaşırsınız çünkü Instagram’da gönderi paylaşmak saniyelerinizi alıyor.

 1. Düzenli Etiket (Hashtag) Kullanımı

Instagram gönderilerinize 30 adet etiket ekleme imkanı tanıyor. Ancak doğru ve verimli sonuç alabilmek için elinizden geldiğince 5’i geçmemeye özen gösterin. Gönderinizde ve sayfanızda odaklandığınız konuları ele alarak doğru etiket seçimini yapın. Bu konuda en çok paylaşım atılan etiketleri seçmeniz daha doğru olacaktır. Paylaşırken etiketi yazdığınızda yanında kaç paylaşım bulunduğu belirtilmektedir. Doğru etiket kullanımı size organik takipçi kazandıracaktır. Çünkü o etiketlere özenle girerek gönderi arayan bir kitle bulunuyor.

 1. Takipçilerinizin Aktif Saatini Tespit Edin

Bu tespit işlemini hangi saatlerde paylaşım yaptığınızda ne kadar beğeni aldığınızı gözlemleyerek yapabilirsiniz. Ancak bu biraz zaman alıcı ve belli belirsiz bir durum oluşacağı için Instagram’ın işletme hesabına geçmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü işletme hesabında bir haftalık düzenli olarak yapılan paylaşımlardan sonra, hangi günlerde, hangi saatlerde takipçilerinizin aktiflik grafiğini görebilirsiniz. Bu sayede yapacağınız paylaşım saatini tespit ederek daha çok beğeni ve yorum kazanabilirsiniz. Böylece Instagram keşfede düşeceğiniz ve takipçilerinizin önerilerinde yer alacağınız için organik takipçi kazanabilirsiniz.

 1. Etkinlikler Ve Yarışmalar Düzenleme

Çok sık rastlamışsınızdır. Instagram’da belirli etkinler ve yarışmalar görmüşsünüzdür. Beli katıldığınızda olabilir. Bu tarz paylaşımlar hem arkadaş etiketleme hem takip etme ve aynı zamanda bir başka hesabı takip ettirerek büyük oranda organik takipçi kasmanıza olanak sağlıyor. Uğraştırdığını veya yarışma düzenleyecek imkanım yok diyenler için üzgünüm ancak yaptığınızda karşılığını kat kat alacaksınız. Ancak böyle bir etkinlik veya yarışma düzenleyip sonucunda sözünüzde durmaz iseniz elinizde bulunan takipçide gidecektir.

 1. Takipçileriniz İle İlgilenin

Yaptığınız paylaşımda yapılan yorumlara cevap verin. Size atılan direkt mesajları yanıtlayın. Bu sayede iletişim kurduğunuz takipçileriniz adeta kök salacak sizin sayfanızı takip etmeyi bırakmayacaktır. İlgiyi herkes sever ancak siz ilgi göstermeyip yorumlar, mesajlar yanıtsız kalırsa kullanıcı ilgisizliğinizden dolayı sizi takipten çıkarabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

 1. Tavsiye Edilmeye Çalışın Ve Ettirin

Paylaştığınız gönderiler sayesinde takipçilerinizin veya popüler sayfaların dikkatini çekerek sizin sayfanızı takipçilerine, arkadaşlarına tavsiye edebilir. Aynı zamanda takipçilerinizden ve büyük sayfalardan sizi tavsiye etmelerini rica edebilirsiniz. Bu sayede paylaşılan hesaba göre farklı olmakla beraber birçok organik takipçi elde edebilirsiniz.

 1. Konunuz İle İlgili Gönderiler Çok Faydalı

Belki telefonunuz elinizden hiç düşmeyecek belki de çok yorucu olacaktır. Bu kişiye göre değişir ancak kısa sürede olumlu bir sonuç elde edersiniz. Örnek verecek olursak, sizin ilgi alanınızda olan etikete girin, burada ki gönderilere yorum bırakarak ve beğeni yaparak geri dönüş alabilirsiniz. Aynı zamanda sizinle aynı konuda paylaşım atan ve milyonlarca takipçiye sahip bir sayfanın son gönderisini beğenen kişileri takip edin. Ancak aşırı hızlı yorum, beğeni ve takip etme işlemi gerçekleştirirseniz hesabınız bunları yapamaz duruma gelecektir. Bunlar sayesinde görünürlük kazanacaksınız. Böylece organik takipçi elde edeceksiniz. Ardından takip ettiğiniz kişileri takipten çıkararak istediğiniz amaca tam anlamıyla ulaşmış olursunuz.

Bu yol size çok zahmetli geliyorsa tüm bunları otomatik olarak yapacak olan uygulama ve siteler mevcut ancak bunların güvenilirlik açısından riskli olduğunu söylemeliyim. Bu uygulama ve siteler, girdiğiniz hesap ile belirlediğiniz etikete, ana sayfanıza veya belirlediğiniz profile girerek otomatik yorum ve beğeni bırakmaktadır. Aynı zamanda etiket ve profillerdeki takipçileri, beğenenleri ve yorum yapanları otomatik takip ediyor. Üstelik otomatik karşılama mesajı ile yeni gelen takipçilerinizi selamlamanız o takipçinin kalıcı olmasını sağlıyor. Kısacası bu uygulama ve siteler sizin yapabildiğiniz tüm işlemleri otomatik olarak yapmaktadır. Sonuç olarak yine organik takipçi kazandırmaktadır.

 1. Parasıyla Gönderinize Reklam Verin

En kolay yöntem ise reklam vermektir. Risk yok, takipçi var üstelik yasal yöntem paranı verip reklamını yapıyorsun isteyen kullanıcı sizi takip ediyor. Organik takipçi kasmanıza fayda sağlayan bu reklamda fiyatı siz belirliyorsunuz. Örnek olarak 5 TL teklif verirseniz 1000 kişiye gözükür 10 TL verirseniz 2000 kişiye gözükür. Unutmayın rakamlar göstermelik asıl foranı hemen şimdi test ederek görebiliriniz. Üstelik bu reklamı hem Facebook hem de Instagram’da yayınlatabiliyorsunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi ile Nasıl Para Kazanılır?

Bu yazımızda sizlere nasıl organik takipçi kazanabileceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlattık. Okuduktan sonra anlatılanlara sırası ile uyarak dilediğiniz amaca kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ancak sadece birini yaparak amaca ulaşamazsınız bir bütün olarak görmeniz en birkaç tanesini yapmanız gerekiyor. Bu kural hatalar için geçerli değil bir tanesini bile yapsanız tüm yaptığınız emek çöpe gidebilir. Adımları dikkatle yaptığınız sürece sizde popüler olabilirsiniz. instagram takipçi satın al işlemi işte bu kadar basit ve kolaydır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. avatar
  Hasan GÖRMEZ

  İnstagram takipçi satın al butonundan bir türlü alım yapamadım. Yardımcı olurmusunuz? Özellikle bir kaç siteden alım yapmak istedim fakat çok yanlış uygulamalar gördüm. Sizde ne şekilde tamamlanıyor.

 2. avatar
  Cemre TAŞKIN

  Takipçi alımı yapmanın pek zararlı olduğu söyleniyor. Ben aslında merak ediyordum ne zamandır yukarıda yazdıklarınızı çok uygulamadım fakat yinede değerlendirmek lazım. yazı için teşekkürler

 3. Benim paylaşımlarımda devamlı takip edin abone olun yazıları var ama pek kimse önemsemiyor herhalde. Paylaşım yaparken her defasında bunları yazıyorum acaba yanlış mı yapıyorum?

 4. iNSTAGRAM organik takipçiler için yeni bir yöntem çıkmış. Daha doğrusu yöntem eski ama bu sıralar yeni kullanılıyor. Etiketlemelerden sonra face gruplarda paylaşım yaparak siteye takipçi çekiyorlarmış.

 5. İnstagram takipçi satın al kısmını ararken gördüm sitenizi, gerçekten çok bilgilendirici ve güven verici. Bende takipçi almak istiyorum yardımcı olur musunuz?

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Hale Hanım,
   Anasayfamıza giderek 7/24 ulaşabileceğiniz canlı desteğimizden bilgi alabilirsiniz.