Instagram Paylaşımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Instagram Paylaşımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Instagram paylaşım yapmak istediğinizde sizler de kendinize göre en doğru olanı paylaşımı yapmalısınız. Aslında burada önemli olan paylaşımlarınızı doğru şekilde tepkileri alabilmek. Bilindiği gibi günümüzde artık sosyal medya denildiğinde ön plana çıkan sistem, hiç kuşku yok ki Instagram ve burada çeşitli şekillerde takipçi sayıları artırılarak alınan tepkilerin çok daha ön plana çıkması. Aynı zamanda da sizlere sunulmuş olan kaliteli sonuçları daha da fazla da açması sağlanabilir. Elbette burada sizler nasıl paylaşımlardan yani beğendiğiniz paylaşımları göz önünde bulundurursak kaliteli paylaşımları istiyorsanız aynı şekilde sizlerin sayfasını takip eden insanlar da bu şekilde kaliteli paylaşımlar beklemektedir.

Eğer sayfanızın takip edilmesini ve ön plana çıkmasını istiyorsanız hiç kuşku yok ki burada yapılması gereken öncelikli olarak doğru paylaşımlara karar vermektir. Örnek vermek gerekirse bir mobilya firmamız var ve bu mobilya firması ile ilgili olarak Instagram üzerinden paylaşım yapacaksınız. Firmanızın daha fazla tanıtılmasına aynı zamanda da mobilyalarınızın daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacaksınız. Burada yapmanız gereken bu paylaşımları gerçekleştirirken mobilyaları doğru bir şekilde seçmek aynı zamanda da kaliteli resimler paylaşmak olacaktır.

İnsanlar kesinlikle sizlerden kaliteli resim görmek ve buna göre bu paylaşımlarınızı not vermek isterler. Aslında paylaşımlarınızı ne olmuş olduğunu notlar beğeni olarak geri dönmektedir. Çok fazla bir şekilde paylaşım yapmak aynı zamanda da bu paylaşımların çok ön planda olarak beğeni sayısının yüksek olması bir anlamda sizlerin daha fazla ön plana çıkması ve paylaştığınız fotoğraflarınızın veya videolarınızı keşfet bölümüne düşmesini sağlayacaktır.

instagram paylaşımları

Instagram Paylaşım Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram paylaşım yapmak denildiğinde aklımıza hemen fotoğraf ve video paylaşımı gelmektedir. Elbette ki bunlar önemlidir. Ancak Instagram sayfanızın düzeni ve aynı zamanda da sizlerin sormuş olduğunuz paylaşımlardaki ayrıcalıklar çok büyük önem arz etmektedir. Ağırlıklı olarak son zamanlarda karşımıza çıkmakta olan İnstashop mantığı ile sunulmuş olan firmaları çok dikkatli bir şekilde incelemeniz bu anlamda sizlere fayda sağlayacaktır. Herhangi bir entegrasyon işlemi yaparak da bu sistemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Böylece sizlerin yapmış olduğunuz paylaşımlar daha fazla kişiye ulaşmaya başlıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Herhangi bir fotoğraf paylaşacağınız zaman fotoğrafın altında bulunan detaylar çok önemli. Yani sizler burada ürününüz ile alakalı olarak bütün bilgileri vermeniz gerekir. Ayrıca o anda en popüler hashtagleri bularak burada etiketlemeniz de çok büyük önem arz etmektedir. İnsanlar bu etiketler üzerinden araştırmalar yapmakta ve daha başarılı şekilde sonuçlar almaktadır. Örnek vermek gerekirse bir saat firmasının paylaşımlarını yaptığını düşünelim. Sizler saat alırken saat aramasını yapar ve bundan sonra da bu etiketlere göre aramalarınızı gerçekleştirirsiniz. Burada önemli olan şey sizlerin almış olduğunuz sonuçlardır.

Saat paylaşımlarını yaptığımızı düşünelim. Saat paylaşımlarında yanlış etiketleri kullanırsanız kullanıcı sizi ulaşamaz. Bu ürünü arayan kişi size ulaşamayacaktır. Saat ile ilgili olarak bir paylaşım yaptığınız zaman elbette ki markasından saatin özellikleri ne kadar her şeyi etiket olarak yazabilirsiniz. Böylece insanlar bu ürünleri ararken örneğin İstanbul’da bir saatçi ararken İstanbul saat diye girdiklerinde sizlerinde fotoğrafları insanların önüne düşecektir gün içerisinde sürekli olarak bu aramaların yapıldığını varsayarsak bu durumda yapmanız gereken nokta aslında yoğun bir paylaşım olacaktır.

Yoğun paylaşımlar her zaman için ön plana çıkar ve insanlar tarafından daha fazla tepki alırlar. Bu yüzden dolayı Instagram’da paylaşım yaparken bunlara dikkat etmek gerekir.

Instagram Paylaşım Yapmak Programlama Sistemleri

Instagram paylaşım yapmak istediğinizde en önemli noktalardan bir tanesi de planlı ve programlı hareket etmektir. Aslında bununla ilgili olarak çeşitli araştırmalar yapılmakta ve sosyal medya uzmanları tarafından sizlere belirli saatler ve günler sunulmaktadır. Örneğin çarşamba günü 3’de insanlar daha çok moda konusundaki sayfaları araştırmaktadırlar. Cuma günü yapılan paylaşımlarda özellikle saat beşten sonra yapılmış olan paylaşımlar daha fazla beğeni almaktadır gibi bu saatlere dikkat ederek sizlerle paylaşımlarınızı yoğunlaştırırsanız daha fazla beğeni alma şansına da sahip olabilirsiniz. Elbette yine az önce de söylediğimiz gibi hashtagleri ve etiketleri unutmamak lazım.

İnsanlar fotoğrafları beğenirler. Ancak bu fotoğraflarla birlikte bilgi de çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle bir firmanız var ve bu firmanızı tanıtmaya çalışıyorsanız bu durumda kesinlikle içerik olarak bilgiyi yazarak bunu ön plana çıkartmanız gerekmektedir. Yani insanların sizin sayfanızı bulduğunda herhangi bir şekilde olumsuzluk düşünmeden bu sayfayı beğenmesi ve aynı zamanda da ürünlerinizi rahat bir şekilde bulabilmesi çok büyük önem arz etmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Paylaşım Yapmak Standartları Var mı?

Instagram paylaşım yapmak konusunda standartlardan çok aslında belli kriterler var. Bu kriterleri de sizlere yukarıda özetledik. Bunun haricinde elbette ki yapmış olduğunuz paylaşımın yoğunluğu sizlerin daha fazla ön plana çıkmanız açısından çok büyük önem arz etmekte. Günde bir tane veya bir haftada bir tane paylaşan bir sayfanın alacağı tepki ile günde 5 veya 10 tane farklı saat dilimleri içerisinde paylaşımlar yapan bir sayfanın almış olduğu tepkiler ve sağlamış olduğu takipçi sayısı artışı elbette ki bir olmayacaktır. Bu yüzden bunları da göz önünde bulundurarak paylaşımları gerçekleştirmek ve kriterlere uygun şekilde paylaşımlar yapmak sizlerin bir anda Instagram’da fenomen haline gelmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra özellikle ilk başlayanlar için kesinlikle takipçi satın alma veya beğeni satın alma teknikleri çok daha sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır.

Instagram paylaşımı yaparken nelere dikkat edilmelidir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir