Instagram Profilde Öne Çıkanlar Neden Görünmüyor?

Instagram Profilde Öne Çıkanlar Neden Görünmüyor?

Kullanıcılardan gelen şikâyetlerin artmasından dolayı ele aldığımız Instagram profilde öne çıkanlar neden görünmüyor konusunu bu yazımızda açıklığa kavuşturacağız. Bildiğiniz üzere hikâye paylaşımları yalnızca 24 saat sürelidir ve bu sürenin ardından silinir. Fakat profilinizde öne çıkmasını istediğiniz gönderiyi belirleyerek kalıcı olmasını sağlayabiliyorsunuz. Birçok kullanıcı profilinde öne çıkan gönderi belirlemesine rağmen bu konuda sorun yaşadığını ilettiğinden ayrıntılı olarak inceleme gereği duyduk. Bu sorunun oluşmasına neden olan durumları detaylıca ele alarak ziyaretçilerimizin tüm sorunlarını ele almaya devam edeceğiz.

Instagram Profilde Öne Çıkanların Görünmemesi Sorunu

Instagram hesabınızda paylaşılan bir hikâyenin öne çıkmasını istiyorsanız öncelikle Instagram uygulamasını açmalı ve profil ekranına gelmelisiniz. Ardından sağ üstte yer alan saat butonuna tıklamalısınız. Bu işlemden sonra öne çıkarmanız için görseller açılacak olup, bunlardan öne çıkarılması için (…) üç nokta simgesine tıklamalı ve öne çıkarma oluştur kısmına dokunmalısınız. Ardından istediğiniz görselleri seçebilir ve ekle diyebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen profilinize geldiğinizde öne çıkan bir görsel bulamıyorsanız bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Böyle bir durumda akla ilk gelen sorun internet bağlantısıdır. Mobil veri üzerinden internet kullanıyorsanız wi-fi ye geçmeyi ya da DNS ayarlarını değiştirin. Sorun düzelmezse Instagram’ı telefondan kaldırın ve dosyalar kısmından da uygulamayla ilgili tüm dosyaları silin. Telefonunuzu yeniden başlatın ve Instagram’ı tekrar yükleyin. Bu işlemden sonra sorun düzelmiş olacaktır. Sorununuz devam ederse bize yazarak yardım talep edebilirsiniz.

Instagram Profilde Öne Çıkanlar Nasıl Kaldırılır?

Instagram profilde öne çıkanlar nasıl ayarlanır ve sorununuz nasıl giderilir konularını işledik. Şimdi de ön çıkan olarak ayarladığınız bir gönderiyi nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız. Öne çıkanların kaldırılması için hikâyeler alanına gelin ve düzenleye tıklayın. Bu kısımdan öne çıkanları kaldır dediğinizde kaldırma işlemi gerçekleştirilecektir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Hikayeler Ekran Görüntüsü Bildirimi için İptal Kararı

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Instagram profilde öne çıkanlar neden görünmüyor konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir