Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

Instagram ile alakalı sıkça sorulan sorulardan birisi şifre unutma problemi. Şifreniİ unuttugunuzda neler yapacağınızı biliyorsunuz fakat aynı zamanda İnstagram adresinizin e-posta hesabını unuttuysanız problem biraz daha büyüktür.

Kısa cevap vermek gerekirse,şifresini unuttuğunuz İnstagram adresinizin e-posta adresini de unuttuysanız tekrar geri almanız mümkün gözükmüyor. Ancak sizlere bir taktik öğreteceğiz veo tatikle hesabınıza ulaşma şansınız bulunuyor. Bu taktik aslında bilinen bir taktik fakat çoğu sosyal medya kullanıcısı bu taktiği kullanmıyor.

Sadece Şifremi Unuttum,Şifremi Nasıl Sıfırlayabilirim?

https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ bu adrese gidiyorsun ve kullanıcı adın ya da telefon numaran ya da e-posta adresini girerek yeni şifre istiyorsun. O da ne? Bunlardan üçünü de bilmiyor musun? O halde farklı bir yöntem izleyerek İnstagram şifrenize erişmeyi denemeliyiz.

E-Posta Ve Şifresi  Unutulan İnstagram Hesabına Ulaşma

Ancak başta da dediğimiz gibi,bu yöntem kesin değildir ama işe yarayabilir. https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ bu adrese tekrar gidiyoruz ve kullanıcı adımızı kutuya yazıyoruz.Şimdi diyebilirsiniz ki az öncekinden farkı ne? Arkadaşlar kullanıcı adınızı bilmiyorsanız bile bulmak için yöntem var. Bir arkadaşınızın hesabından kendi profilinize girin ve profil linkinizden kullanıcı adınızı öğrenirsiniz zaten. İnstagram.com/kullaniciadi şeklindedir linkler bilirsiniz.

Şimdi gittiğiniz ekrandaki kutuya kullanıcı adınızı yazın ve enterlayın. Aşağıda bir ibare çıkacak,şifrenizi mal adresinize gönderdik şeklinde. Buradaki mail adresinin başlangıç kısmı gözükecek ve mail adresinizi hatırlama ihtimaliniz doğacak.

Görmüş olduğunuz gibimail adresinizin baş harfi ve uzantısı gözükmektedir. Bu durumda mail adresinizi hatırlama ihtimaliniz var. Örneğin bütün mail adresleriniz A harfi ile başlıyorsa ve İnstagram’ın gösterdiği bu mail farklı bir harfle başlıyorsa hatırlama ihtimaliniz daha da kuvvetli.

Normal şartlarda İnstagram’ın yaptığı doğru bir uygulamadır.Çünkü hiçbir sosyal ağ hem şifre unutulmasını hem de kullanıcı adı ve e-posta unutulmasını kabul etmez. Çünkü bu hem güvenlik içindir hem de insanların bu kadar ileri sorumsuzluklarını yüklenmek istemiyorlar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Çekiliş Nasıl Yapılır?

Instagram’a Özel Mesaj Atsam Bu Durumu Çözer mi?

Instagram ya da diğre hiçbir büyük sosyal ağa mesaj atarak problem çözemezsiniz.Hatta geri dönüş dahi alamazsınız. Bu ağların kendi otomatik şifre sıfırlama sayfaları üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir.Bu sayfayı yukarıda gördünüz zaten. Bu gibi büyük ağların departmanları ayrı ayrıdır. Hesap yönetimi departmanları,finans departmanları,güvenlik departmanları gibi farklı farklı birimler mevcuttur. Ve mail atarak sadece zaman kaybedersiniz. Hem mail hem de şifre unutmak ne yazık ki hiçbir sosyal ağın kabul edeceği bir şey değildir,hesabınıza ulaşmanız için yöntemler sunan ağlar olacak olsa da sonuç pek olumlu olmayacaktır..

Instagram beğeni satın al ve sosyal medya fotoğraflarınız popüler olsun.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Şifremi unuttum dedim böyle bir kullanıcı yok dedi. Instagrama mesaj atma konusunda yüzde yüz haklısınız geri dönüş bile yapmıyorlar.

  2. E postami sildim instagram hesabima giriş yapamiyorum bu yuzde eski e postama kod gonderiyor e sildigim icin o kodu alamıyorum hesabimi bu yuzden bir turlu silemedim ne yapmam gerek