Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Alınabilir Mi?

Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Alınabilir Mi?

Instagram milyonlarca takipçisi bulunan en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Her geçen gün takipçi sayısı artmaya devam ediyor. İnstagram takipçi sayısı bazı zamanlarda düşmeye başlar. Sahte hesapların açılması ile kullanıcı sayısı artsa da zamanla bu sahte hesapların kapanmasıyla birlikte sayı düşmektedir. İnstagramda silinen kullanıcı adını almak mümkün mü? Bu soru son günlerde gündemi en çok meşgul eden konuların başında gelir.

Instagram hesabını sildiniz ve bu hesabı yeniden kullanmak istiyorsunuz. İnstagram bu uygulamaya izin veriyor mu? Sildiğiniz kullanıcı adını nasıl yeniden alabilirsiniz? Bu yazı dizimizde sizlere bu konu hakkında açıklama yapacağız. Bu sorulara yanıtı olarak Instagram size detaylı bilgi verir. Kullanıcı adının boşa düşüp düşmediğini bilmeniz gerek. Boşa düşmüş olmak hesap silme işleminin tamamen bitmiş olması demektir. Bu işlem tamamlanmadan kullanıcı adını başka bir yerde kullanamazsınız. Bu süreçte kullanıcı adını almayı sıkça deneyin. Alan adı size verilirse alan adı boşa düşmüş demektir. Hata alırsanız bu adın silme işlemi tamamlanmamış devam ediyor demektir. Bu durumda başka alternatif isimlere yönelmelisiniz. Almak istediğiniz isme bir harf ya da sayı ekleme çıkarma işlemi yapabilirsiniz.  Bu denemeleri yaptığınızda eski kullanıcı adınıza yakın bir kullanıcı adı alabilirsiniz. (Instagram Destek)

Silinen kullanıcı adını geri almak normal şartlarda instagram kurallarına uygun değildir.  Instagram açık bir şekilde kapatılan hesapların kullanıcı adlarının geri alınamayacağını üyelik şartlarında belirtmiştir. Hesap kapatıldıktan sonra üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra bu isim boşa düşer. Bu durumda bu ismi alabilirsiniz.

Instagram’ın son güncellemesiyle birlikte hesabınızı yanlışlıkla sildiğinizde geri alma şansınız var.  Instagram isim kullanım politikaları konusunda ciddi yenilikler yaptı.

Instagram’da silinen hesabın kullanıcı adı bir süre sonra alınabilir. Hesabınızı kapatmadan önce kullanıcı adınızı değiştirirseniz aynı adı yeniden alabiliyorsunuz. Değişim yapmadığınız zaman hesabı kapatırsanız bir süre beklemeniz gerekir.  Instagram’da kapatılan hesapların kullanıcı adını verme kuralı çok farklıdır. Bu süreç kişiden kişiye değiştiği gibi bölgeden bölgeye de değişir. Hesabınız instagram tarafından kapatılırsa artık isminizi bir daha geri alamazsınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Çekiliş Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa beğenininizi arttırmak için Facebook Sayfa Beğenisi ürünümüzü kullanabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir