Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram her geçen gün özelliklerini yenilemeye ve hoşumuza giden birçok özelliği geliştirmeye devam ederken bazı durumlarda da: “Abi bu nerden çıktı yaaa” dediğimiz özellikler de geliştirebiliyor. Bunlardan biri de ‘son görülme özelliği’. Bu özelliğin kullanılabilir olması kişiye göre değişmekle birlikte, Instagram kullanıcılarının birçoğu bu özellikten hoşlanmamaktadır. Sürekli birileri tarafından ne zaman aktif olduğunun takip edilmesi veya Instagram’da aktifsin bana neden yazmadın şeklinde yakınmalara maruz kalmak istemeyen kullanıcılar, Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır sorusunun yanıtını aramaktadırlar.

Sosyal medya platformlarının çoğunda, son görülme özelliği var iken, Instagram’da bu özelliği kendi bünyesine tanımlamıştır. En çok vakit geçirdiğimiz sosyal medya platformları arasında olan Instagram’da mesaj yağmuru da çok olmaktadır. Ayrıca, çoğu zaman, konuşmak istemediğiniz veya cevap vermek istemediğiniz bir kişiye, bu özellik yüzünden cevap vermek zorunda kalabiliyorsunuz. Instagram, bu açıdan da düşünerek, getirdiği ‘son görülme’ özelliğini, isteğe bağlı olarak kapatılabilir ve açılabilir şeklinde tasarlamıştır. Son görülme özelliğini kullanmak istemeyen kullanıcılar, bu özelliği aşağıda detaylıca belirtilen aşamalara göre kapatabilirler. Aşağıdaki başlıklar üzerinden, ‘Instagram bugün aktif ne demek, Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır şeklinde yönelttiğiniz soruların cevabını detaylarıyla bulabileceksiniz. (Instagram Destek)

Instagram Son Görülme Özelliği Ne İşe Yarar?

Diğer Instagram kullanıcılarının, hesabınızı DM’de, ‘bugün aktif’ , ‘şu an aktif’, ‘2 dakika önce aktifti’ şeklinde görmesini istemiyorsanız, son görülme bildirisini kapatmanız gerekmektedir. Son görülme özelliği, bir Instagram kullanıcısının, Instagram’a en son ne zaman girdiğini, aktif olup olmama durumunu bildiren bir özelliktir. Bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsız olarak, hesabının son görülmesini kapatmak istemektedir. Bu sayede hiçbir kullanıcı, bu kişinin Instagram’a ne zaman giriş yaptığını, aktif olup olmadığını göremeyecektir. Aşağıda belirtilen aşamalar ile Instagram hesabınızın son görülme özelliğini kapatabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır, sorunuzun yanıtını detaylarıyla aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz. Kapatma işlemlerini sırasıyla uyguladığınızda, çok basit bir şekilde bu işlemi tamamlayabileceksiniz. İşlem sonucunda hiçbir Instagram kullanıcısı, ne zaman aktif olduğunuzu, en son ne zaman aktif olduğunuz şeklindeki bilgilere erişemeyecektir.

  • Instagram son görülme kapatma işleminde, gerçekleştirmeniz gereken ilk aşama, Instagram uygulamasını açarak, profil bölümünüze girmektir.
  • Profilinize girdikten sonra, sağ üstte bulunan kısımda en aşağıda ‘Ayarlar’ kısmını açın,
  • Bir sonraki aşamada ‘gizlilik’ kısmını açarak, ‘hareket durumu’ seçeneğine dokunun,
  • Son olarak ‘hareket durumunu göster’ yazısının yanındaki, açma ve kapama özelliği bulunan butona dokunun. Bu buton kapalı durumda ‘gri’ renkte, açık durumda ‘mavi’ veya ‘yeşil’ renktedir. Belirtilen renklerden, bu özelliğin açık olup olmadığını anlayabilirsiniz. Özelliği kapatmak isteyen Instagram kullanıcıları, bu butona dokunarak ‘gri’ rengine getirmelidir.

Çoğu kullanıcı bu özelliğin kapatılabilir olduğunu bilmedikleri için, bu özelliği kapatan bazı kullanıcılarının son görülmesini göremediğinde, Instagram son görülmeye nasıl bakılır, son görülme gözükmüyor, şeklinde sorunlarını dile getirebiliyorlar. Eğer bir kullanıcının son görülmesini göremiyorsanız muhtemelen bu özelliği kapatmıştır ve açana kadar da görmeniz mümkün olmayacaktır.

Sitemizi ziyaret ederek ürün ve hizmetlerimizi inceleyebilir sosyal medya hesaplarınızı yükseltebilirsiniz; https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/instagram-bot-satin-al

Teknoloji Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir