Instagram Sticker ve Eller Serbest Özelliği

Instagram Sticker ve Eller Serbest Özelliği

Sürekli güncelleme alarak yeni özelliklere kavuşan Instagram yılbaşını da boş geçmemişe benziyor. Instagram hikayeler bölümüne çıkartma ekleme özelliği geliyor. Bu özellik ile artık oluşturduğunuz hikayeleri çıkartmalarla renklendirebileceksiniz. Instagram çıkartma ekleme özelliği ile ekleyeceğiniz çıkartmaların boyutunu ve yerini ise yine siz belirleyeceksiniz. Bu sayede artık hikaye paylaşımlarınız çok daha eğlenceli bir hale gelecek.

Instagram’ın ilk çıkartmaları da yeni yıla özel. Yılbaşına az bir süre kala yılbaşı stickerları hikayeler özelliğine eklendi. Yılbaşına öze çıkartmaların bulunduğu katalogda birbirinden güzel ve eğlenceli çıkartmalar kullanıcılara sunuluyor. Instagram kullanıcıların yılbaşı gecesi hikayelerde yapacağı paylaşımları daha renkli bir hale getirmek istemiş.

instagram-story-sticker

Instagram çıkartma koleksiyonunu yılbaşıyla sınırlı tutmak niyetinde de değil. Çıkartmalar bayramlarda ve özel günlerde gelmeye devam edeceğe benziyor. Buna bakarak çıkartma koleksiyonunun gelişeceği kesin diyebiliriz.

Çıkartma kullanımını ise son derece kolay bir biçimde gerçekleştirebileceksiniz. Çektiğiniz video veya fotoğrafın ardından yukarıdaki kısımda bulunan yeni çıkartmalara ulaşabilirsiniz. Çıkartmaların boyutunu ve yerini siz belirliyor ve ne zaman görünmesini istediğinizi yine siz seçiyorsunuz. Çıkartmaları şuan için yalnızca hikayeler özelliğinde kullanabileceksiniz. Profil paylaşımlarında maalesef bu çıkartmalar kullanılmayacak. İlerleyen zamanlarda ise kullanım alanı genişler mi hep beraber göreceğiz.

Hands Free ile Video Çekmek Artık Daha Kolay

Instagram’a gelen bir diğer yenilik ise “eller serbest” özelliği oldu. Bu özellik ile birlikte artık hikaye eklemek istediğinizde elinizi ekrana basılı tutmak zorunda kalmayacaksınız. Dâhili kamerada video çeker gibi son derece rahat bir şekilde hikaye videolarınızı çekebileceksiniz. Kullanıcılar açısından önceki kullanıma göre büyük bir kolaylık sağlayacağı kesin.

Bu özellik ile birlikte yine ufak çaplı gelişmeleri görmek mümkün. Artık hikayelerinize daha fazla metin ekleyebileceksiniz.

instagram eller serbest

Instagram Çıkartma Ekleme ve Hands Free Özelliğinde Ufak Çaplı Sorunlar Yaşanıyor

Bu özellik ile birlikte Android kullanıcıları Instagram’a şikâyetlerini dile getirmeye başladılar. Oluşan problem ise kullanıcıların bu özelliği kullanırken kamerayı yakınlaştırmak istediklerinde “Instagram durduruldu” hatasıyla karşılaşmaları. Her Android kullanıcısında bu sorun yaşanmasa da bir kısım kullanıcı bu problemden şikâyetçi. IOS kullanıcılarında ise böyle bir problemle karşılaşılmadı. Instagram’ın bu sorunu yakın zamanda çözmesi bekleniyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Kaydet Özelliğini İlk Kullanan Marka Audi Oldu

instagram çıkartma ekleme

Tüm bu yeni gelen özelliklerin dışında geçtiğimiz günlerde yayınlanan Instagram’ın kaydet özelliğini ilk kullanan marka ise Audi oldu.

Kaydet özelliğini bir puzzle olarak kullanan Audi eğlenceli bir iş çıkarmışa benziyor. Kullanıcılar Audi Instagram hesabında yer alan fotoğrafları doğru şekilde kaydettiğinde, profillerinde yer alan kaydedilen fotoğraflar kısmında Audi marka bir otomobil fotoğrafını görmüş oluyorlar.

Audi’nin yaptığı bu başarılı kampanya niteliğindeki çalışmasından esinlenerek diğer markalarda daha farklı işlere imza atabilirler.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir