Instagram Takip Engeli Nedir ? Neden Engellendim ?

instagram-takip-engeli-nedir

Instagram Takip Engeli Nedir ?

Instagram takip engeli, sosyal medya uygulaması Instagram’ın çok fazla kişiyi kısa zamanda takip etmeniz üzerine size uyguladığı bir takip etmeyi yavaşlatma uygulamasıdır. Bu uygulama ile Instagram’ın amacı sahte hesapların çoğalmasını engellemektir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Engelleme Sınırı Var Mı?

Neden Engelleniyoruz ?

instagram-takip-engeli

Dünya üzerinde yaklaşık sekiz yüz milyon kullanıcısı bulunan sosyal medya uygulaması Instagram artık çok daha fazla kişiye hitap etmesi nedeniyle bazı yeni kurallar geliştiriyor.

Sosyal medya ve internet ortamında güvenliğin oldukça önemli olduğunu artık bilmeyen kalmadı. Ancak bazen yeni çıkan uygulamalar güvenlik önlemlerini ikinci plana itebiliyor ve kullanıcıların sorunlar yaşamasına göz yumabiliyor.

Facebook ve Instagram bu tarz davranışlara asla taviz vermiyor. Önce kullanıcılarının sonra kendisinin güvenliği için her şeyi yapabilecek bir güvenlik politikası izliyorlar. Bu güvenlik politikası gereği iki uygulama da kullanıcılarına daha verimli bir sosyal ağ deneyimi yaşatmak için sahte kullanıcıları devre dışı bırakmaya çalışıyor.

Yine İlk Deneme Facebook İle Yapıldı

Daha önce Facebook’un kullandığı bu yöntem artık günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması haline gelen Instagram için de uygulanmaya başlandı. Bazı yeni kullanıcıların ilk olarak fark ettiği bu durum daha sonra zaman içinde bütün kullanıcılar tarafından da fark edildi. Instagram takip engeli uygulamasına göre yeni açtığınız bir Instagram hesabınız için ya da var olan bir Instagram hesabınız için günlük veya aylık olarak hesaplanan bir kullanıcı takip etme limitiniz bulunuyor.

Bu limit sayesinde Instagram’da her gördüğünüz kişiyi takip edemiyorsunuz ve takip etmediğiniz kişileri takip edebilmek için uygulama içinde daha fazla vakit geçirmek durumunda kalıyorsunuz. İki şekilde de kazanan Instagram oluyor. Çünkü hem sahte kullanıcıları daha kolay engelleyebiliyor hem de kullanıcılarının uygulama içinde kalmalarını sağlayarak reklam gelirlerini arttırabiliyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Takip Engeli Nedir ? Neden Engellendim ?

Takip Engeli Ne Zaman Kalkar ?

Instagram-yorum-engeli

Instagram takip engeli sürelidir ve bir süre sonra diğer kullanıcıları tekrar takip edebilmeniz için engeliniz Instagram tarafından kaldırılır. Instagram’ın duruma göre engeli kaldırma süresi 24 saat ile 48 saat arasında değişmektedir.

Ancak eğer Instagram’a neden arka arkaya birçok kişiyi takip etmeye başladığınızı mantıklı bir şekilde açıklamayı başarırsanız, sosyal medya uygulamasının yöneticileri takip engelinizi daha kısa bir sürede kaldırabilir.

Bu işlemi yapabilmek için takip etmeye çalıştığınızda aldığınız uyarı mesajında bulunan “bizimle paylaş” seçeneğini seçmelisiniz ve ardından neden takip engelinizin daha kısa bir sürede kaldırılması gerektiğiyle ilgili bir metin kaleme almalısınız.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagramda Uygunsuz Yorumlar Nasıl Engellenir?

Instagram Yorum Engeli Nedir ?

Instagram yorum engeli, sevilen uygulama Instagram tarafından kullanıcıları kötü içerikli yorumlardan korumak üzere geliştirilen ve uygulanan bir özelliktir. Yorum engeli uygulaması ayrıca bir gün içerisinde çok fazla sayıda yorum yapılması sonucu da ilgili kullanıcıya uygulanabilir.

Yorum engeli tıpkı takip engeli gibi benzer bir mantık ile çalışır. Bu engelin en önemli nedeni kötü amaçlı yorumlar yapılmasıdır. Ancak bazen eğer çok fazla kişiye ve gönderiye çok fazla sayıda yorum yaparsanız Instagram sizi spam olarak algılar ve en az 24 saat en fazla 72 saat boyunca başkalarının Instagram gönderisine yorum yapmanızı engeller.

instagram-yorum-engeli-nasıl-kaldırılır

Bu durumda yorum engelini kaldırma için yapmanız gereken aynı şekilde, yorum yapmaya çalıştığınız da karşınıza çıkan uyarı mesajına “bizimle paylaş” demek. Ardından neden yorum engelinizin daha erken kaldırılması gerektiği hakkında ayrıntılı bir metin hazırlamalı ve göndermelisiniz.

Instagram gibi kalabalık bir sosyal medya uygulaması bu tip güvenlik protokollerine sahip olmalıdır. Çünkü kullanıcıların daha sağlıklı bir sosyal medya hizmeti alması için bu uygulamalar gereklidir. Ancak bazen bu engelleme uygulamaları art niyetli olarak bu işlemleri yapmayan kişiler için de uygulanabiliyor.

Instagram Takip Engeli Nedir ? Neden Engellendim ?
4.1 (82%) 10 votes

11 Comments

 • Berkebru dedi ki:

  Hesabımız yeni olduğu için takipçi kazanmak istedik engellendik

  • Instagram Takipçi Satın Al dedi ki:

   Takipçi kazanmanın belirli yöntemleri vardır bunlar Instagram kurallarına aykırı değildir ve istediğiniz kadar kazanabilirsiniz ancak bedava takipçi dağıttığını iddia edip sizden Instagram şifrenizi isteyen uygulamalara kesinlikle güvenmeyin, çok cüzzi bir miktar ödeyerek tamamen güvenli bir şekilde şifrenizi paylaşmaya gerek kalmadan bizden takipçi satın alabilirsiniz.

 • Mesutkaplan200 dedi ki:

  İnstagramdan takip etme engeli yedim lütfen yardımcı olun kötü bir niyetim yok

 • Mesutkaplan200 dedi ki:

  2 günden beri Instagramdan takip etme engeli yedim lütfen yardımcı olun

 • bunyamin.merve18 dedi ki:

  Hesabımız yeni olduğu için takipçi kazanmak istedik

 • muratt_krtss dedi ki:

  Takip engeli yedim kötü bi niyetim yoktu engeli kaldırın lütfen

 • muratt_krtss dedi ki:

  Takip engeli yedim arkadaşlarımı takip ediyordum sadece engeli kaldırın lütfen

 • nagihan dedi ki:

  erişim engeli var nasıl kalkar acaba yardımcı olurmusunuz

 • Ahmet dedi ki:

  İnstegram sayfamı kapattı yeni sayfam ı instegram uygulamasından giremiyorum neden 1 hafta oldu giriş yapamıyorum Chrome den giriş yaptım ama dm leri göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • Tacettin karadağ dedi ki:

  Sayın instagram ekibi bende birçok kullanıcı gibi instagram kullanıyorum fakat instagram tarafından engellendim yaklaşık 5gün oldu ve hâlâ devam etmekte anlamış değilim sayfamda binden fazla takipcim var birçok yorumlar geliyor haliyle bende elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışıyorum instagram ekibide bu durumu fazla yorum yapma olarak değerlendiriyor ve engel koyuyor lütfen bu engelin en kısa zamanda kaldırılmasını rica ediyorum saygılarımla.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +