Instagram Video Sarma Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Instagram Video Sarma Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Instagram’ın sessiz sedasız yürüttüğü güncelleme çalışmalarından birisi de Instagram video ileri sarma özelliği olarak ortaya çıktı. Çok kısa bir süre önce Instagram’a yakın kaynaklar tarafından ortaya çıkarılan yeni özellikle beraber, uygulamanın video sisteminde değişikliklere gideceği iddia edilmişti. Instagram tarafından da doğrudan olmasa da bu sistem için yavaş yavaş ipuçları gelmeye başladı. Öncelikle sistemin nasıl kullanıcılara konusunda ve hangi cihazlar için destek vereceği konusunda bazı bilgiler ortaya çıktı. Instagram videolarını çok daha etkileşimli hale getirecek olan Instagram video ileri sarma sistemi hakkında ortaya çıkan yeni bilgilere bakalım.

Instagram Video Sarma Nasıl Kullanılacak?

İlk aşamada yeni sistemin nasıl kullanılacağından söz edelim. Instagram Video Sarma özelliği sayesinde kullanıcıların, Instagram videolarını oynatma ayarlarını düzenlemeleri sağlanacak. İleri ya da geriye video ilerlemesi yapabileceksiniz. Sistemin kullanıcımı içinse iddialara göre YouTube modeli tercih edilecek. Yani videoyu ileri sarmak için sağa kısımda ekrana iki kere tıklamanız, geri sarmak içinse sol kısımda ekrana iki kez tıklamanız gerekecek.

Instagram Video Sarma

Bu şekilde video ileri geri oynatılabilecek. Henüz iddia olarak değerlendirmemizin nedeni ise Instagram’ın sistemi henüz resmi olarak doğrulamamış olması. Instagram tarafından yapılacak olan doğrulama sonrasında gerçekten Youtube modelinin mi kullanılacağını göreceğiz. Bunun dışında tabii ki Instagram Video Sarma özelliğinde uygulamaya has özelliklerde görebiliriz.

Detayları görmek için Instagram’ın duyurusunu beklemek gerekiyor. Tabii ki Instagram tarafından doğrulama gelmeden önce ortaya çıkan başka detaylarda var. Mesela bu sistemin sadece iOS için kullanılacağı ve 3D Touch üzerinden çalışma sunulacağı belirtiliyor. Instagram Video Sarma sisteminin Android işletim sisteminin bir karşılığı olup olmayacağını bilmek zor. Sadece ileri geri sarma için YouTube modeli kullanılacak olursa, Android işletim sistemi içinde aynı anda özelliğin geldiğini görebiliriz. Detaylar geldikçe sitemizde yer vermeye devam edeceğiz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Video izlerken görüntüyü ileri ya da geri alamamak büyük bir eksiklikti. Nihayetinde bu eksikliğin farkına varabildiler demek ki. Video sarma özelliğinin getirilecek olmasına sevindim.