Instagrama Girince Telefonum Donuyor Sorunu

Instagrama girince telefonum donuyor diyen birçok kullanıcı ile karşılaşmış olabilirsiniz, hatta bu durum sizin başınıza da gelmiş olabilir. Bu yazımızda bu sorunun neden kaynaklandığını ve nasıl ortadan kaldırılabileceğini inceleyeceğiz. Sizlere bu sorundan kurtarmak için hemen konumuza geçelim.

Instagram’da Yaşanan Donmalar

Akıllı telefonlar yaygınlık kazandığından beri birçok popüler uygulamalar bu telefonlar sayesinde kullanımımıza sunulmaktadır. Elbette bu telefonlar birçok konuda işimize yaramakta ve hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Fakat bazı uygulamaların yüklenmesiyle birlikte donmalara ve kasmalara da sebebiyet vermektedirler. Instagram uygulaması tüm akıllı telefonlarda kullanılabilmekte ve birçoğunda da sorun teşkil etmemektedir. Instagram uygulama olarak çok fazla yer kaplamamakta ve telefonunun özelliklerini de yormamaktadır. Lakin bazı durumlarda Instagrama telefonda donmalar yaşanabilir, uygulamadan istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

Instagrama Girince Telefonum Donuyor

Sizde Instagrama girince telefonum donuyor diye yakınanlardansanız paylaşacağımız çözüm yöntemlerini uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzda kullanmadığınız uygulamalar varsa bunları kaldırmalı ve gereksiz dosyalardan kurtulmalısınız. Instagram’da takipçilerinizi ya da beğenilerinizi arttırmak amacıyla farklı programlar kullanıyorsanız, bunları da silmelisiniz. Bu programlar telefonunuzun donmasına sebep olduğu gibi kişisel bilgilerinizin çalınmasına da neden olabilir. Bu nedenle bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Gereksiz uygulamaları ve dosyaları kaldırdıktan sonra yapmanız gereken ilk işlem Instagram’ın güncel olduğundan emin olmaktır. Eğer uygulama güncel değilse bu da donmalara ve kasmalara neden olabilmektedir.

Instagrama Girince Telefonum Donuyor Sorunu ve Çözümü

Bir diğer çözüm yöntemimize gelecek olursak, Instagram’ı tamamen kaldırmalı ve yeniden yüklemelisiniz. Ardından arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmalı ve telefonu yeniden başlatmalıyız. Bu yöntemde sorununuza çözüm getirmediyse son olarak telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulamalara girmeli ve Instagram uygulamasını açmalısınız. Instagram uygulamasını açtığınızda birkaç seçenek göreceksiniz. Bunlardan biri de ön belleği temizle seçeneğidir. Buradan önbelleği temizleyerek sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz. Tüm bu yöntemlerden sonra sorununuz büyük ihtimalle çözülmüştür, fakat hala sorun yaşıyorsanız bunun kaynağı telefonunuz olabilir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Hesap Bağlama Nasıl Yapılır?

Instagrama girince telefonum donuyor sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımızın yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +