Instagram’da Görüntülü Konuşmayı Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Görüntülü Konuşmayı Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram son zamanlarda geliştirdiği görüntülü konuşma özelliği ile gündemdeki popülerliğini korurken, birçok kullanıcı da görüntülü konuşma işleminin kaydını almak istemektedir. Çünkü, Instagram kullanış amaçlarımızın farklı olduğu kadar, herhangi bir Instagram kullanıcısı ile görüntülü konuşma gerçekleştirme amacımız da farklılık taşıyabilmektedir. Örneğin, özel ders alan bir öğrenci görüntülü konuşma tercihini Instagram uygulaması üzerinden yapıyorsa, ekran kaydı almak isteyecektir. Veya Instagram görüntülü konuşmayı kaydetme işlemi için farklı amaçlarınız da olabilir. Instagram görüntülü konuşmayı kaydetmek mümkün mü ve görüntülü konuşmayı kaydetme işlemi nasıl yapılır sorularını sizler için yanıtladık.

Instagram’da Görüntülü Konuşmayı Kaydetmek Mümkün mü?

Instagram uygulaması sizin de bildiğiniz üzere, hiçbir kayıt işlemine müsaade etmemektedir. Sadece paylaşılan fotoğraf ve videoları uygulama içerisinde kayıt etmenize olanak tanımaktadır. Yani, Instagram uygulaması üzerinden hiçbir şekilde cihazınıza kaydetme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Ancak, dışarıdan yaptığımız işlemler ile Instagram içerisinde dilediğimiz her şeyi kaydedebilmek mümkün. (Instagram Destek)

Instagram Görüntülü Konuşmayı Kaydetmek Mümkün mü?

Instagram görüntülü konuşma özelliği geldiğinden beri en çok merak edilen soru, Instagram görüntülü konuşmayı kaydetmek mümkün mü sorusu idi. Görüntülü konuşmayı kaydetmek mümkün ve bunun nasıl yapılacağını da aşağıda detaylarıyla açıkladık. Ancak, herhangi bir Instagram kullanıcısı ile görüntülü arama gerçekleştirecekseniz, güvendiğiniz bir kişi ile yapmanızı öneririz. Aksi takdirde görüntülü konuşmayı kaydederek bunu size karşı kullanabilir. Dolayısıyla, bu konuda dikkatli olmanız ve herkese güvenmemeniz gerekmektedir.

Instagram Görüntülü Konuşmayı I-Phone Cihazıma Nasıl Kaydederim?

iPhone cihazlarını kullanan kişiler, Instagram görüntülü konuşmayı kaydetme konusunda Android kullanıcılarına göre şanslı sayılmaktadırlar. Çünkü, iPhone cihazlarında ekran kaydı alabilme özelliği vardır. ‘Ekran kaydı’ özelliğini kolayca açarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle, I-phone cihazınızdan ‘ayarlar’ kısmını açarak ‘denetim merkezi’ seçeneğine dokunun,
  • Daha sonra, ‘denetimleri özelleştir’ kısmına gidin ve ekran kaydının yanında bulunan simgeye tıklayın,
  • Bir sonraki aşamada, ekranın alt tarafından yukarı doğru kaydırın.
  • Yuvarlak kayıt simgesine basılı tuttuğunuzda, ‘kaydı başlat’ seçeneğine tıklayın. 3 saniyelik bir geri sayımdan sonra ekran kaydı işlemi başlatılacaktır. Görüntülü konuşmanızı da bu şekilde kaydedebilirsiniz.
  • Daha sonra ekran kaydını kapatmak için, ‘denetim merkezi’ kısmını açın ve yuvarlak olan kayıt simgesine tekrar dokunun. Ardından ‘durdur’ çubuğuna tıklayın.
  • Aldığınız ekran kaydı cihazınıza kaydedilecektir.

Android Cihazımda Ekran Kaydı Nasıl Alırım?

Android işletim sisteminde olan cihazlarda herhangi bir ekran kaydı aracı bulunmamaktadır. Ancak bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz çok az yer kaplayan ve çok güvenilir uygulamalar bulunmaktadır. Herhangi bir uygulama indirmeden Instagram ekran kaydı alma işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, Playstore üzerinden, ekran kaydı uygulamalarının puanlarına göre ücretsiz bir uygulama indirerek, işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Bu içeriğimizde Instagram görüntülü konuşma nasıl kaydedilir sorunuzun cevabını yanıtladık. Sorunuzu hem Android kullanıcıları hem IOS kullanıcıları için ayrı ayrı cevaplandırdık. Umarız, içeriğimiz sizlere fayda sağlamış, görüntülü konuşmalarınızı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmişsinizdir.

Sitemizi ziyaret ederek ürün ve hizmetlerimizi inceleyebilir sosyal medya hesaplarınızı yükseltebilirsiniz; https://instagramtakipcisatinal.com/youtube-begeni-hilesi

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir