Sosyal Medya Reklamları Nasıl Olmalıdır ?

Sosyal Medya Reklamları Nasıl Olmalıdır ?

Sosyal medya kullanan işletmeler için sponsorlu içerik oluşturmak ve bu içerikle başarıya ulaşmak oldukça meşakkatli bir iş. Doğru reklam kampanyasını nasıl yapacağınızı biliyor musunuz ? Sosyal medya reklamları nasıl olmalıdır?

Genel olarak butik işletmelerinin doğrudan satış yapmaya çalıştığı bu hesaplar üzerinden başarılı olmak ve reklamlarla kendini duyurmak oldukça zor. Bunun nedeni çoğu zaman işletmelerin sosyal medya ve dijital pazarlama alanında çok bilgili olmamaları.

Çoğu büyük ölçekli şirketin profesyoneller aracılığıyla kullandığı sosyal medya gerçekten de önemli bir pazar alanıdır. Bu alanı en doğru şekilde kullanmak şirketinize çok yüksek karlar sağlayabilir.

Reklam Vermek Sizi Müşterilere Yakınlaştırır mı?

Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında reklam vermek ve sponsorlu içerikler paylaşmak tanıtımınıza ve satışlarınıza pozitif olarak yansır. Bunun örneklerini bu mecralarda görmek mümkün.

Reklam vermek her zaman için işletme sahipleri için riskli olarak addedilmiştir. Bunun sebebi yapacağınız reklamın kalitesine oranla harcanacak paranın artması diyebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda ortaya yapılan bir istatistiğe göre sosyal medya reklamları işletmelerin satışlarını %70 oranında arttırıyor. Aynı zamanda tanıtımlarını da sağlıyor.

sosyal-medya-reklamları

Sosyal Medya Reklamlarının Çeşitleri

Viral reklamlar olarak bilinen firma adının çok öne geçmediği reklam çalışmaları, sosyal medya fenomenlerinin paylaşımlarıyla yapılan reklam çalışmaları ve sosyal medya platformlarının kaynakları kullanılarak yapılan reklamlar olarak en çok kullanılan reklam kampanyaları bu şekildedir.

Viral Reklamlar

Viral reklamlarda, reklamı yapılan şirketin verdiği hizmet ya da sattığı ürün üzerinden gidilir ancak satışı yapan firma veya marka adı reklam’da çok fazla geçirilmemeye çalışılır. Genellikle video içerik olarak oluşturulan bu reklamlar bazen de iyi çalışılmış görsel ya da görsellerle işlenebilir.

Virallerin en iyi yanı, eğer iyi bir reklam içeriğiniz varsa siz çok uğraşmadan diğer internet kullanıcıları tarafından milyonlara ulaşmanız sağlanabilir. Güzel müzikler ve videolar bu alanda oldukça başarılı olabiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

viral-reklam-instagram

Fenomen Reklamları

Fenomen reklamları, basın dünyası tarafından tanınmış, milyonlarca kullanıcısı olan, sizin işlediğiniz konularda yayınlar yapan ya da sattığınız ürünleri iyi taşıyıp, tanıtabileceğine inandığınız kişilerin yer adlığı reklam türüne denilir. Reklam yine video ya da görsel çalışmalarıyla gerçekleştirilebilir.

Fenomen reklamlarının getirisi, çok fazla kişiye ulaşabilmek ve sevilen ünlü kişilerle ürünlerinizin eşleştirilmesi şeklinde olacaktır. Eğer hizmetiniz ve sattığınız ürünle çok alakasız bir fenomeni bir araya getirirseniz, markanız için negatif sonuçlar ortaya çıkabilir.

instagram-fenomen-reklam

Sosyal Medya Kuruluşlarının Reklam Platformları

Sosyal medya kuruluşları da reklam vermek isteyen firma ve kişiler için bu hizmeti alabilecekleri ortamları sağlamaktadır. Facebook, Instagram ve Twitter pazardaki en büyük pasta payına sahip sosyal medya uygulamalarındandır. Ancak en son çıkan Instagram hikaye reklamları kullanıcı ve reklam verenlerin daha fazla ilgisini çekmektedir. Bir sonraki yazımızda Instagram reklamları ve hikaye reklamlarından bahsedeceğiz. 

Sosyal medya platformları reklam hizmetlerinde sizlere, sahip oldukları bilgi bankasını, ulaşabilecekleri kişi sayısına göre maliyetleri ve çok yararlı istatistik tablolarını sunabilir. Bu sayede hedef kitlenizi mükemmelleştirebilir  ayrıca edineceğiniz istatistiklerle yeni reklam stratejileri oluşturabilirsiniz. Reklam vermenin püf noktalarını bizim gibi profesyonellere danışarak da öğrenebilirsiniz.

sosyal_medya_siteleri

Profesyonel Yardım Alın

Sosyal medya profesyonelleri, günlerini ve saatlerini sosyal medyada daha başarılı markalar oluşturmak için harcarlar. Bu nedenle profesyonel yardım almak, markanızı daha bilinir hale getirmek için yapabileceğiniz en doğru hareketlerden biri olacaktır.

Sosyal medyada reklam verme maliyetlerinin diğer mecralara göre oldukça düşük olduğunu göz önüne alırsak sosyal medyada ucuz değil doğru reklam çalışması yapmak her şeyden önemlidir.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-oto-begeni-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir