Twitter Akış Yenileme Nasıl Yapılır?

Twitter Akış Yenileme Nasıl Yapılır?

Çağımızda sosyal medya kullanan kişilerin sayısı her gün geçtikçe artış göstermektedir. Twitter da bu ağlar arasında en popüler olarak hayatımızda yer almaktadır. Kişiler Twitter’ı yaşamlarında yer alan anı paylaşmak için, ya da çoğu zaman bir haber takip edebilmek için güncel olarak en hızlı şekilde haberlere ulaşırken öte yandan da mizahi sayfaları takip ederek hayatlarına sosyal medyadan biraz eğlence katmak istemektedirler, ayrıca iş yeri sahipleri yapacak oldukları bildirileri ya da düzenlenmek istenen bir kampanyanın bildirimi gibi birçok sebeple Twitter ağını kullanmayı tercih etmektedirler. Kısacası Twitter artık hayatımızın olmazsa eksik olacak bir uygulaması haline gelmiş bulunmaktadır ve artık her türlü haberi ve çevremizdeki insanların yaşantılarını ve dünyaya dair görüşlerini, güncel hayatta yaşanan gelişmelere nasıl tepki verdiklerini ve bu konularda neler düşündüklerini Twitter sosyal mecrası üzerinden görebilmekteyiz. Bu paylaşımları güncel olarak takip edebilmek için bir mobil cihazdan uygulamaya giriş yaptığımız zaman ya da bir tarayıcı üzerinden Twitter hesabımıza giriş yaptığımız zaman Twitter akış yenileme yaparak paylaşımları görebiliriz. Bizler her Twitter akış yenileme yaptıkça en üst kısımdan aşağıya doğru atılan tweetler görülecektir. Bu tweetlerin sıralaması da tweetin atıldığı aya, güne, saate, dakikaya ve hatta saniye ve saliseye göre ayarlanmaktadır. En üst kısımda her zaman en yeni olan tweeti görmekteyiz.

Twitter Akış Yenilemetwitter akış

Twitter’da her zaman en son gönderileri görebilmek için Twitter akış yenileme yapmamız gerekmektedir. Bunun yapılışı da son derece basittir, açıklayacak olursak örneğin mobil cihazınızdan Twitter app’i üzerinden giriş yaptıysanız ana sayfa bölümünde siz en son Twitter akış yenilemesi yapana kadar yüklenmiş tweetleri göreceksiniz. Yeni tweetleri görmek için de bu yüklenmiş bulunan tweetlerin en üst kısmına çıkarak tweetleri yükleye basarak Twitter yenileme yapabilirsiniz, ya da örneğin iPhone bir cihazdan giriş yapıyor iseniz ana sayfada iken dokunmatik kısımda parmağınızla hızlıca yukarıdan aşağıya hareketi yaparsanız da Twitter akışınızı yenilemiş olursunuz. Yine giriş yaptığınız ortam bir mobil cihaz değil de bilgisayarda bir tarayıcı üzerinden ise ana sayfanıza gittikten sonra birkaç saniye içinde tweetler birikecek ve bu tweetleri yükle seçeneği çıkacak bu seçenek üzerinden yapabileceğiniz gibi f5 tuşunu kullanarak ya da tarayıcınızın en üstte arama sekmesinin hemen sağında bulunan ok işareti ile ki çoğumuz onu yenileme işareti olarak bilmekteyiz, bu işarete basarak da Twitter akışı yenileme yapabilirsiniz. Bizler gördüğünüz gibi çok kolay bir şekilde Twitter akış yenileme yapabilirken ne yazık ki bazı kullanıcılar Twitter akış yenilenmesi sorunu yaşamaktadırlar. İşte siz de bu sorunu yaşıyorsanız çözümü için okumaya devam edin aşağıda ayrıntılı olarak çözüm önerilerini sunacağız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter Akış Yenileme Sorunu Yaşıyorum, Ne Yapmalıyım?

Twitter her geçen gün kendini geliştirirken aynı zamanda bazen bazı buglar da yaşanmaktadır. Kullanıcılar çoğu zaman pek çok çeşitli konularda problem yaşayabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de Twitter akış yenileme sorunudur. Siz de bu problemi yaşayanlardansanız öncelikle yapmanız gereken şey uygulamanın önbelleğini temizlemek olmalıdır. Bu işlem için uygulamayı telefonunuzdan tamamen kaldırıp tekrar indirmelisiniz, ayrıca bir başka yöntem olarak da mobil cihazınızın ayarlar bölümüne gidip buradan da uygulamalar bölümüne gidiniz, buradan da Twitter uygulamasını bularak ona dokununuz. Ardından da karşınıza çıkacak seçeneklerden önbelleği ve verileri temizle seçeneklerine dokunarak uygulamanın önbelleğini temizleyebilmektesiniz. Her iki işlemde de Twitter uygulamasını tekrar açtığınız zaman yeniden oturum açmanız gerekecektir. Böylece Twitter akış yenileme sorununuz kolayca halledilmiş olacaktır.

Sorunu yaşamaya devam ederseniz uygulamayı önce telefondan kaldırın. Ardından dosyalar kısmından Twitter’a ait olan tüm dosyaları silin ve Twitter hakkında hiçbir dosyanın kalmadığından emin olun. Telefonunuzu yeniden başlatın ve uygulamayı tekrar yükleyin. Hesap bilgilerinizi doldurarak tekrar giriş yaptığınızda sorunun hallolduğunu göreceksiniz.

Twitter akış yenileme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter akış yenileme nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter silmeme rağmen hala ana sayfa sorunum hallolmadı iPhone da veri kullanımı var ama ön bellek kısmı yok. İphone icolodan da silmem mi gerekiyor, tşk.