Youtube Oyun Videosu İle Para Kazanma (Güncel)

Youtube Oyun Videosu İle Para Kazanma (Güncel)

Son zamanlarda internetten para kazanma oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bunlardan bir tanesi de Youtube oyun videosu çekip, yükleyerek bunlardan para kazanma. Online gaming adı altında, internet dünyasının gelişmesiyle artan oyunlar, bu işten anlayanlara büyük paralar getiriyor.

İnternet ortamında, diğer iş ortamlarına göre daha serbest iş yapabilme olanağının doğmasıyla, oyunlara olan ilgi bir hayli arttı. Bu alanda bilgisi olan herkes, yaşı kaç olursa olsun, bu işten gelir elde edebilir. Peki gelir elde etmek için neler yapılması lazım, nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor, hangi ekipmanlar gerekli gibi bilgilere detaylı bir şekilde yer verilecek. Buyrun başlayalım.

youtube para kazanma

Bu süreçte nasıl ilerleyebilirim?

Sanal ve rahat bir iş kapısı olmasına rağmen bazı zorluklarını da beraberinde getiriyor. Özellikle oyun sektörü, büyük ilgi gördüğü için Youtuber olan kişiler daha çok bu alana yönelmiş durumda. Bu nedenle sayısız rakip var. Bu kadar rakip arasında kendinizi göstermek için, çabanız da bir o kadar çok olacak. En önemli iki kavramla yola çıkarsanız başarılı olma ihtimaliniz de artar. Emek ve sabır. Bir gün video yükleyip, sonrasında sıkılıp yayınları ihmal etmeye başladığınız da sizde emeklerinizi çöpe atabilirsiniz.

Oyun yayıncılığı ve diğer video yayınlarında yapmak zorunda olduğunuz en önemli şey sıkılmamak ve yeni ürünler ortaya koymak. Yapamayacağınızı düşünüyorsanız, bir kere daha düşünmeniz de fayda var. Emeklerin çöp olmaması adına…

youtube oyun videoları

Bu sektörün en sabırlı ve örnek kişilerinden bir tanesi Fred Pye. Kendisi 17 yaşında ve okul sonrası arta kalan tüm zamanlarını oyun oynayarak ve bunları paylaşarak geçiriyor. Arkadaşları gibi ve hatta tüm dünya gibi oda bir oyun tutkunu. Call Of Duty adlı oyunu oynayıp, tüm oynadıklarını Youtube kanalı aracılığıyla paylaşarak bu sektöre adım atmış.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

İnsanların ilgilerini fark edebildiği için bu süreci iyi yönetmiş. Sonrasında ise en popüler oyunlar arasına giren GTA oyununu oynayıp, kanalında bu videoları yayınlamaya başlamış. Yüksek takipçi kazanarak, milyonların videolarını izlemesi üzerine bu işten ciddi paralar kazanmaya başladı. O sevdiği işi yaptığı için sıkılmadan, oynadı ve beğendiklerini sürekli kanalında paylaştı. Şimdi ise hayalindeki gibi ünlü bir Youtuber ve bu işten para kazanıyor.

youtube plaket

Neler yapmalıyım?

Ülkemizde internet özelliklerinden olan bant genişliğinin düşük olması, videoların yüklenmesinde oldukça sıkıntı ortaya çıkarıyor. Bu durumda sabretmek çok daha zor bir hal alıyor. Bu işi yapanların sayısı azalsa da kalite sabırla yapıldığı için bir o kadar artıyor. Peki bu süreçte yapılması gerekenler neler? Bunlardan bahsedecek olursak:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

 • Youtube oyun videosu için en önemlisi amaç. Amacınız net olsun. Bu işe geçici bir heves olarak mı başlamak istiyorsunuz yoksa gerçekten para kazanmak için mi? Bu işe sabırlı bir şekilde vakit ayırabilecek miyim, insanlara yeterince verimli olabileceğimi düşünüyor muyum? Bu soruları aklınızda netleştirdiğiniz anda, amaç ve hedef boyutunu hallettiniz demektir. Ypu
 • Kayıt yaparken aşırı ciddi kişiler sıkıcı bulunur. İnsanların sizi izlemesi için, yaptığınız işe saygı duyduğunuzu hissetmesi gerekir. Aynı zamanda doğallık ararlar. Kendilerine yakın buldukları kişilerin hesaplarına, abone olarak onları düzenli olarak takip ederler. Bu nedenle video çekimleri yapacaksanız, doğallıktan yana olmayı ihmal etmeyin.
 • Çekiliş en önemlisi. Bir çok bilgilendirici ve güzel içerikler yayınlayan Youtube kanalı var. Bu kadar çok ve iyi rakibin içerisinde kendinizi göstermeniz gerekiyor. Çekilişler ve hediyeler insanları çok cezbettiği için, bu pekiştireçleri ara ara kullanmanız faydalı olacaktır.
 • youtube ekipmanlar
 • HD kalitesi. Youtube oyun videosu ile para kazanma yolları biraz zor olduğu için, görüntü kalitesi de ayırıcı bir etken. Çektiğiniz videoların 1080 P olmasına mutlaka dikkat edin. Alt taban olarak da görüntü kalitesi 720 P altına düşmemelidir. Bu şekilde izleyen takipçi, içerik kadar görüntüsüyle de kalite kokusunu alsın.
 • Dış etkenler önemli olsa da, kalitesiz bir içerik büyük bir kayıp demektir. Bu kaliteli içeriği karşı tarafa aktarabilmek de bir o kadar önemlidir. Kötü ve özensiz konuşma, kelime hataları… Bunlar takipçi kaybetmekten başka bir işe yaramaz. Bu nedenle diksiyona dikkat ederek, gerekirse bu alanda eğitimler alarak videolar çekmeye başlayın.
 • Donanım. Video çekmek için gerekli olan her şey, tüm ekipmanlar. En önemlisi iyi bir kamera, bilgisayar ve yüksek hızlı bir internet. İnternetin hızlı olmasına özellikle dikkat edin, yoksa videoların yüklenmesi esnasında ciddi sıkıntılar yaşarsınız. Diğerlerini kanalın kalitesine göre ve amacına göre belirleyebilir, kendinize uygun değişiklikler yapabilirsiniz.
 • Tüm maddeler tamam. Bütün bunları yaptıktan sonra geriye sadece bir faktör kalıyor. Şans faktörü. Hepsini yaptıktan sonra şanslıysanız, bu da etkili olacaktır.

youtube oyun videosu

Oyun videolarıyla nasıl para kazanırız?

Youtube oyun videosu ile para kazanmak için, son zamanda bir uygulama adını sıkça duyurmaya başladı. YouTube Partnership’a üye olup, bu hizmeti sayesinde, yayınlarınızı tanıtabilir ve bir çok takipçiye bunları görüntüleme olanağı sunarsınız. Bu şekilde bir çok özelliği sizlere sunan Youtube, bu sisteme üye olarak faydalanmanıza yardımcı oluyor. Önceki kısımdaki tüm maddeleri gerçekleştirseniz bile, para kazanmak ve bu programa üye olabilmek adına bazı kriterler öne sürülüyor. Youtube üyeliği kabul etmek için, bu konuda bizden ne istiyor? Bunlar:

youtube logo

 • YouTube Partnership programının, ülke içinde uygulanmaya başlaması. Ülkede olmayan bir programın kullanılması uygun değil.
 • Bazı hesaplar aktifken bazıları değildir. Hesabınızda para kazanacağınızdan emin olmalısınız.
 • Bir çok yayıncı olduğu için reklam veren kişiler, kimlere yayıncılık hakkı verdiğine oldukça dikkat etmektedir. Tıklanma ihtimalinin arttığı, içeriğin çok kaliteli olduğu içerikler daha çok reklam alıyor. Aynı zamanda takipçi sayısı da oldukça önemli. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken nokta, takipçi sayınızı arttırarak yüksek kalite içerikler üretmeniz. Bu şekilde yüksek gelir getiren reklamlar almanız da mümkün.
 • Youtube için oldukça önemli olan bazı hizmet şartları vardır. Ve bu hizmet şartları, toplumu korumak adına getirilmiş bazı kuralları içerir. Youtube hizmet şartları kapsamında, içeriğin uygun olması gerekiyor. Topluma uygun olmayan içerikler yayınlıyor olmanız reklam almanızın da önüne geçecektir. Bu nedenle Youtube oyun videosu ile para kazanma gibi bir amacınız varsa, hangi alanda, nasıl içerikler yapacağınıza da dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Belki de en önemli madde! Malzemeyi üreten kişinin, buna izin vermesi gerekiyor. Bu nedenle bu kişinin açık izni olduğunda Youtube üzerinden para kazanmaya başlarsınız. Para kazanma amacıyla bu işe başladıysanız, tüm maddeleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Hafta Sonu İçin; En İyi Hacker Filmleri

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
10 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. avatar
  Kahraman İNCİ

  Ben bir ara oyuncakları tanıtarak videolar oluşturayım diye birkaç video girişimi yaptım, ancak benim paylaşımı bizlerden başka izleyen olmadı. Sonra farklı oyuncak alayım diye düşündüm ama baktım maliyeti yüksek oluyordu.

 2. Videolarını büyük bir hevesle yükledim. Sonrasında ufak ufak izlemeler oldu. Günlük bir video atıyordum. Sonra atmamaya başladım. Aboneler gittiği gibi izlenme sayıları yerlerde sürünmeye başladı.Size uyarım düzenli video atın ve sıkılmayın.

 3. Hayret ediyorum ya adamlar hem oyun oynuyor, konuşuyor sonra oturup para kazandıklarını söylüyorlar. Gerçekten para kazanılıyor mu acaba hep merak etmişimdir.

 4. avatar
  Tuğba ÇETİN

  Yazıda yazanlar çok güzel oyun oynayarak para kazanma fikri bence müthiş. En kısa zamanda denemem gerekiyor. Bakalım nasıl kazanacağız. Yazı için teşekkürler

 5. Oyun videolarından para kazanmak bu kadar kolay değil arkadaş. Herkes bir hevesle girip bu işe adım atıyor ama devamlılığı yok . Bu işin en büyük ilmi biraz sabır ve devamlı paylaşımdır unutmayın.

 6. Youtube oyun videosu ile para kazanmak istemiyorum ben. Fakat takipçilerim bol olsun izlenimlerim çok olsun istiyorum. Her gün düzenli bir video yüklemesi yaptım. Şu an izlenimlerim iyi ama abone kimse olmuyor ne yapmam gerekiyor.

 7. avatar
  Arslan GÜZEL

  Bazı youtoberleri izliyorum. Arkadaş adam konuşmasını bilmiyor. Konuşurken elini nereye koyacağını bilmiyor. Heyecandan neler saçmalıyor izlerken gülüyorum. Bu tarzda arkadaşlar başka dal arasınlar kendilerine. Her işin hakkını yapan var yapamayan var bu nedir arkadaş ya

 8. Youtobe oyun videosu sayesinde çok para kazandık diyebilriiz. Ama inanın göründüğü gibi değil. Takipçi sayısını arttırana kadar canımız çıktı. Sonra takipçilerimizi oluşturunca yeni kanallara aktivite ettik. İşin içine girince kolay bir iş olmadığını göreceksiniz.

 9. Ekipmanlarım hazır yazı için teşekkürler. En kısa zamanda hızlı bir giriş yapıyorum. Çok ilginizi çekecek videolar paylaşacağım.