Instagram Hesap Dondurma işlemi

Instagram ilk çıktığı yıllarda diğer sosyal medya uygulamalarına göre birçok eksiği vardı. Bu nedenle Twtter, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarının çok daha gerisinde gösterilen Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra ise büyük bir çıkış yakaladı. Elde ettiği çıkışla beraber çok daha fazla kullanılmaya başlanan Instagram uygulaması yakaladığı bu çıkış syesinde kısa süre içerisinde birçok uygulamayı da geri de bırakmaya başlamıştı. Instagram’ın geride bıraktığı uygulamalardan birisi de Twitter olmuş ve söz konusu uygulama ile Instagram arasındaki fark bir hayli açılmıştı. Tüm bunlarla beraber büyük oranda yükseliş elde eden Instagram yavaş yavaş yayınladığı güncellemelerle beraber kullanıcılara da yeni özellikler sunmaya başladı. Instagram tarafından kullanıcılara sunulan yeni güncellemeler arasında en çok dikkati çekenlerden birisi de Instagram hesap dondurma özelliği oldu. Uzunca bir süredir hesap dondurma ayrıcalığını kullanıcılara sunmayan Instagram, bu süre boyunca ancak uygulamadan ayrılmak isteyen kullanıcılara hesap kapatma imkanı sunuyordu. Şimdi ise kullanıma ara verme imkanı sunan Instagram, hesap dondurma özelliğiyle de büyük oranda beğeni topladı. Tabi bununla beraber hesap dondurma sisteminin de hatasız bir sistem olmadığını ve kimi zaman kullanıcılara sorunlar çıkardığını da söylemek gerekiyor. Peki, bu sorunlar neler bakalım.

 1. Resimlerin Bulunmaması

Bu noktada kullanıcıların en sık karşılaştıkları sorun hesabı dondurmadan önce hesapta yer alan fotoğrafların kaybolması. Siz hesabınız dondurduğunuz an aslında o döneme kadar yapılmış olan tüm paylaşımlarınız da olduğu gibi yedekleniyor. Resimleriniz olduğu gibi korunduğu için aslında hesabınızı geri açtığınızda tüm bu resimlerin yeniden hesabınızda yer alması gerekiyor. Fakat gerek sunucularda yaşanan sorunlar gerekse de dondurma işleminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bazı durumlarda da paylaşım sorunları yaşanabiliyor. Bu tip sorunlar yaşandığı zaman ise genelde hesabınızda kaybolan fotoğraflar 1 ile 5 gün içerisinde yeniden paylaşımlarda yer alamaya başlıyor. Fakat bu süre dışında fotoğraflar geri gelmezse eğer yapılan paylaşımların kalıcı olarak kaybolma ihtimali olduğunu da belirtelim. Bu sorunu yaşama olasılığınızı en aza indirmek içinse mutlaka hesabınızı dondururken işlemlerde kademe kademe ilerlemeli ve dondurma işlemi sırasında bağlantı sorunları yaşamamalısınız.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram Hesap Dondurma sorunları

 1. Dondurulan Hesabın Yeniden Dondurulamaması

Karşılaşılan bir diğer sorun ise hesap dondurma işleminden sonra hesabın açılıp yeniden dondurulması. Aslında bu konuda Instagram size her hangi bir sınırlama koymuyor. Fakat Instagram’ın size bir sınır koymaması anında yeniden hesabınızı dondurabileceğiniz anlamına da gelmiyor. Bu şekilde yeniden hesabınızı dondurmak istediğinizde hata ile karşılaşıyorsunuz. Bu hatayı çözebilmek için de kullanıcıların mutlaka bir sonraki dondurma işlemi için birkaç gün beklemesi gerekiyor.

Instagram Hesap Dondurma işlemi

Instagram Hesap Dondurma

 1. Dondurulan Hesabın Açılmaması

Bir diğer sorunda dondurduğunuz hesabı geri açamama sorunu. Aslında bu sorunda kullanıcıların hatasından kaynaklanıyor. Zira genelde hesabın dondurulmasının ardından aynı gün içerisinde hesap açılmak istendiğinde bu sorun ile karşı karşıya kalınıyor. Hemen belirtelim Instagram hesabınızı dondurduğunuz anda bir süre yeniden hesabınızı açma talebinde bulunmamanızı istiyor ki bu süre 1-2 gün arasında değişiyor. Bu süre geçmeden hesabınızı geri açamıyorsunuz. Yani dondurulan hesabı aynı gün içinde ya da birkaç saat içerisinde yeniden açmak istemeniz durumunda hata alıyorsunuz.

 

4 Comments

 • turşu diyor ki:

  İnstagram hesap dondurma yönergelerini izliyorum ve ana sayfaya yönlendiriliyorum. Sorun hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

 • mazlum diyor ki:

  Hesabımı donduramıyom ana sayfaya geri atıyor lütven yardımcı olun

  • Yönetici diyor ki:

   Uygulamayı son sürüme güncellediniz mi? Ayrıca cihazınız hakkında bilgi alabilir miyim?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.