Instagram Hikayeler Paylaşımları Nasıl İlgi Çekici Hale Getirilir?

300 milyon kullanıcı aktifliğiyle beraber Snapchat uygulamasının hikayeler bölümünü bir hayli geride bırakan Instagram Hikayeler, son yılların en popüler sosyal medya sistemlerinden biri olarak gösteriliyor. Özellikle geçen ay yayınlanan güncellemeler ve canlı yayın artısıyla beraber bir adım öne de çıkan hikayeler bölümünün kullanıcıların karşısına çıkarıldığını söylemek gerekiyor.

Çok daha başarılı bir bölüm oluşturulmasının ardından Instagram Hikayeler paylaşımları, kullanıcılar içinde önemli hale gelmeye başladı. Kullanıcılar artık fenomen olmak adına genelde bu bölümü tercih etmeye başladı. Peki, Instagram Hikayeler paylaşımlarının daha fazla ilgi çekmesini sağlamak için neler yapmak gerekiyor?

Instagram Hikayeler Çıkartma ve Filtrelerin Gücü

Instagram Hikayeler bölümünde etkili paylaşımlar yapmak istiyorsanız ilk dikkat edeceğiniz nokta filtreler ve çıkartmalar özelliği olacaktır. Doğrudan Instagram tarafından sunulan çıkartmalar ve filtreler paylaşımları renklendirmek için en iyi yollardan biri ve doğrudan Instagram tarafından sunulduğu için kullanılması oldukça basit. Önce filtrelerden, daha sonra biraz daha önem verilen çıkartmalardan söz edelim.

  • Etiketler için sunulan birçok seçenek bulunuyor. Bunlar arasında en çok konuşulanlar ise yüz filtreleri. Snapchat uygulamasında da olduğu gibi Instagram Hikayeler bölümünde kullanılan yüz filtreleri oldukça etkili bir şekilde paylaşımlar yapmanızı sağlıyor.
  • Bir fotoğraf veya video çekildikten sonra, filtre eklemek için fotoğraf veya videoyu hızlıcı kaydırmanız gerekiyor.

Instagram Hikayeler

— Ek: Son yapılan güncellemelerden sonra yüz filtreleri canlı yayın kısmına da eklendi. Kullanıcılar kolayca canlı yayın sırasında yüz filtrelerini kullanabiliyor. Yüz filtrelerinin artılarını düşünecek olursak, ilgi çeken paylaşımlar için bu adımında oldukça başarılı bulunduğunu gördük.

Instagram Hikayeler Çıkartmalar

İlgi çeken paylaşımlar için ilk olarak filtrelerin kullanılması gerektiğini belirttik. Bunun dışında bir diğer önemli kısım ise çıkartmalar özelliği. Filtreler ekleyebildiğiniz gibi paylaşımlarınıza çeşitli çıkartmalar ekleyerek de paylaşımlarınızı çok daha renkli hale getirebiliyorsunuz. Çıkartmalar için yapılacak olan adımlara geçelim.

  • Burada çıkartma eklemeniz için yapmanız gereken işlem, çıkartma menüsüne girmek.
  • Bunun için üst kısımda yer alan metin ve çizim araçlarının yanında gülen bir surat göreceksiniz. Çıkartma menüsüne geçiş için kullanılan bu kısma girmeniz gerekiyor.
  • Buradan seçtiğiniz bir çıkartmayı paylaşıma ekleyebilirsiniz. Ekleme işleminden sonra taşıma işlemi yapabilir, çıkartmaları yeniden boyutlandırabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Instagram Hikayeler

Popüler Çıkartmalar

Hava, anlık saat çıkartması, hafta günleri çıkartması, konum çıkartmaları, komik şapka gözlük kombinasyonları,

—- Ek: bu kısımda en ilginç paylaşımlar selfielerle hazırlanan çıkartmalar. Bunun için bir fotoğraf ve video çekmeniz gerekiyor. Daha sonra surat simgesine dokunmanız gerekecek. Kamera simgesiyle çıkartma seçeneğine dokunup, selfie çekebilirsiniz. Çekilen görüntüleri daha sonrada düzenlemek mümkün.

Instagram Hikayeler İçin Metinler Kullanın

Çıkartmalar ve filtrelerin dışında en beğenilen ve en çok ilgi gösterilen kısım metin ekleme kısmı. Paylaşımlarınızın üzerine ekleyeceğiniz renkli bir yazı, bir not, bir ifade paylaşımları çok daha anlamlı kılıyor ve istatistiklere göre en çok bu tür hikayeler paylaşımları öne çıkıyor. Ayrıca renkli metinlerin daha etkili olduğunu da ekleyelim.

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler Paylaşımlara Etiket Eklemek

Paylaşımlarınızın üzerine bir çıkartma olarak etiket ekleyebiliyorsunuz. Çıkartma ekranından “hashtag” çıkartmasını seçmeniz ve ardından da özelleştirme yaparak istediğiniz etiketi, paylaşıma eklemenizde oldukça etkili olacaktır. Bu şekilde başka paylaşımlarınızı etiketlemeniz ya da arkadaşlarınızı resim içerisinde etiketleyerek yönlendirme yapmanız mümkün. Bu durumda da paylaşımlara gösterilen ilginin aynı oranda artış gösterdiğini görmekteyiz. Tüm bu yöntemler Instagram Hikayeler paylaşımlarınızın 24 saatliğine bile olsa çok daha fazla ilgi çekmesini sağlıyor.

Instagram Hikayeler Paylaşımları Nasıl İlgi Çekici Hale Getirilir?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • Mehmet dedi ki:

    Özellikle etiket ekleyerek yapılan paylaşımlar ile etiketsiz paylaşımlar arasında gerçekten büyük bir fark oluyor. Instagramda yapacağım bir paylaşımın takipçilerden ziyade daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamak için etiket ekleme yöntemini sıkça kullanıyorum. Sitenizde de İnstagram da en çok kullanılan etiketler konularına çokça yer vermenizi rica ediyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.