Instagram Şifre Yenileme E-Postasında Hata Sorunu

Akıllı telefonlarla beraber büyük bir çıkış yakalayan Instagram şimdilerde akıllı telefonlar üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Genel olarak akıllı telefonlar üzerinden kullanılması da aslında Instagram’ın uygulama olarak kullanıcılara büyük ayrıcalıklar sunması. En basit olarak Instagram hesabınıza giriş için kullandığınız giriş bilgilerinizi akıllı telefon üzerinden uygulamaya giriş yaptığınızda hatırlatma sistemlerinde kullanabiliyorsunuz. Yani her seferinde şifre girmenize gerek kalmadan Instagram hesabınızı kullanmanız mümkün hale geliyor. Üstelik uygulamayı bu şekilde uzun süre açık tutmanız da mümkün. Fakat bu durumunda bazı dezavantajları yok değil. Özellikle şifre unutma sorunu karşınıza çıkıyor. Instagram Şifre Yenileme işlemi sayesinde ise bu sorunun da çözüme kavuşturulmasını sağlayabiliyorsunuz.

Gelen olarak Instagram Şifre Yenileme işlemi için kullanılması gereken işlemler ise oldukça basit. Öncelikle şifre yenileme işleminin nasıl yapılacağından bahsedelim. Şifre yenileme işlemi için doğrudan “https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr” bağlantısı üzerinden Instagram mail adresinize şifre bağlantısı gönderilmesini isteyebiliyorsunuz. Ekranda yer alan alana mail adresinizi ve istenen güvenlik kodunu girdiğinizde uygulama tarafından size doğrudan bir onay maili gönderiliyor. Gönderilen onay maili bağlantılarını kullanarak çok kısa bir süre içerisinde şifre yenileme işlemi yapabiliyorsunuz. Peki, gelen mail çalışmaz ya da hata verirse ne yapmak gerekli?

Instagram Şifre Yenileme

Instagram Şifre Yenileme Sorunları

Bu noktada Instagram Şifre Yenileme sorunlarında en sık karşılaşılan sorunlardan birisi gelen mailin çalışmaması ya da gelen mail içerisinde yer alan bağlantının geçerli olmaması. Bu gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda hemen birkaç işlemi deneyerek sorunu çözmeniz mümkün.

Zaman Aşımı Sorunu

Instagram Şifre Yenileme mailinde sorun yaşanması durumunda en sık karşılaşılan sorun zaman aşımı sorunu. Yine Instagram güvenliği ön planda tutarak kullandığı sistem nedeniyle gerçekleşen sorunda Instagram Şifre Yenileme için size gönderilen mail için belli bir süre sunuluyor. Bu süre size belirtilmese de gönderilen linkin zaman aşımına uğramasına neden olan bir süresi olduğunu belirtelim.

Gelen link çalışmıyorsa eğer muhtemelen linke anında tıklamadığını içindir. Bu sorunu çözebilmek için ise yine aynı şifre değiştirme sayfası üzerinden yeni biri link gönderimini aynı işlem ile yapmanız gerekiyor. Bu durumda yeni gelen bağlantı ile sorun çözülmüş olacaktır.

Şifre Kabul Etmeme Sorunu

Instagram Şifre Yenileme kısmında bir diğer sorun ise yeni şifre girme bölümünde yaşanıyor. Yine güvenlik için Instagram şifreyi sizin yazdığınızdan ve doğru yazdığınızdan emin olma adına girdiğiniz şifreyi tekrarlamanız isteniyor.

Fakat bu aşamada kullanıcılar genelde ilk şifreyi kopyala yapıştır yapmakta. Bu durumda da hata mesajı alabiliyorsunuz. Kopyalama işleminde fazla boşlukları da almanız Instagram’ın bu boşlukları da karakter olarak algılamasına neden olduğu için şifre uyumuyor. Bunun için iki boşluk kısmına da şifreyi elle yazmak daha yararlı olacaktır.

Instagram Şifre Yenileme E-Postasında Hata Sorunu
1.3 (26.67%) 3 votes

One Comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.